Już 1 czerwca (czwartek) Łukasz Mizeracki, wyruszy pieszo przez Polskę, trasą liczącą ponad 800 km. Przejdzie najdłuższą linią przez Polskę – po przekątnej, by wesprzeć Fundację Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie.
Trasa podróży Łukasza, pasjonata trekkingu, przebiega w linii prostej z Bieszczadzkiego Parku Narodowego, przez Jędrzejów, Włoszczową, Chrząstwę, Sieradz, Oborniki aż do Świnoujścia. Każdy kto napotka Łukasza i zrobi sobie z nim zdjęcie, będzie mógł wygrać bilety do wybranych polskich muzeów, ufundowane przez patrona medialnego wydarzenia – miesięcznik Poznaj Swój Kraj. Znalezienie Łukasza będzie bardzo proste dzięki firmie podroznicy.eu, która udostępniła Łukaszowi profesjonalne urządzenie GPS SPOT. Aktualną lokalizację Łukasza można znaleźć tutaj.
Aby pomagać, nie trzeba wiele
Wystarczy dostrzec drugiego człowieka i zwyczajnie zacząć działać. Czasami potrzeba do tego więcej czasu, innym razem wystarczy dosłownie kilka sekund. Zazwyczaj wolontariusze Fundacji pracują z pacjentami lub pomagają podczas akcji organizowanych przez FHO. Mamy również szerokie grono darczyńców o wielkich, otwartych sercach. Znajdują się też osoby z własnymi pomysłami, które wspierając FHO, spełniają swoje marzenia. Do takich osób należy Łukasz Mizeracki.
Pomysł na pomoc
Łukasz w swoim życiu przeszedł wiele. Dosłownie i w przenośni. Podążając za swoją trekkingową pasją, pieszo pokonał tysiące kilometrów. Z drugiej strony, niedawno odeszła jego mama.
– Około 3 lat temu zachciało mi się pokonać pieszo najdłuższą możliwą do wytyczenia linię prostą w Polsce. (…) Rok temu w moim życiu zaszła duża zmiana. Moja mama trafiła do hospicjum. Nie cieszy mnie fakt, że tam była, ale cieszę się, że w tym właśnie. Jestem przekonany, że to wspaniałe miejsce i czuję potrzebę odwdzięczenia się za dobroć, jaką tam otrzymaliśmy. Wcześniej niewiele wiedziałem o tym, jak funkcjonują hospicja. Myślę też, że nie jest to wiedza powszechna. Chciałbym więc przy okazji mojej wyprawy nieco przybliżyć ten temat. Jasne jest też, że działalność hospicjum wymaga finansowania i do takiej pomocy również zachęcam – tłumaczy Łukasz.
Zachęcamy też do odwiedzania profilu Prosto przez Polskę, gdzie znajdą Państwo najświeższe informacje z przebiegu podróży.
Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie
Od 27 lat niesiemy bezpłatną pomoc ludziom, którzy są u kresu życia w chorobie onkologicznej. W skali roku 120-osobowy zespół otacza opieką ponad 3000 pacjentów. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu i wielkiemu sercu darczyńców oraz wolontariuszy.
r