Rada Dzielnicy Kiedrzyn jest samorządową jednostką pomocniczą Rady Miasta. Stanowi reprezentację wspólnoty lokalnej dzielnicy, jednak nie jest wyodrębnioną administracyjnie częścią Częstochowy. W myśl Statutu Rad Dzielnic, Rada Dzielnicy może liczyć 15 członków. 27 listopada 2003 roku, podczas Ogólnego Zebrania Mieszkańców, wybrano Radę w 9-osobowym składzie: Stanisław Gmitruk, Jarosław Duda, Hieronim Gołębiowski, Jan Jędrzejczyk, Bogusław Kosin, Bogusław Łyczba, Dorota Pisarek, Anna Respondek, Andrzej Włodarski. 16 grudnia 2003 roku członkowie wybrali Stanisława Gmitruka na przewodniczącego Rady Dzielnicy. Od 1995 roku Rada Dzielnicy podjęła wiele inicjatyw, w efekcie których znacznej poprawie uległy warunki życia jej mieszkańców. Do najważniejszych można zaliczyć: wybudowanie kanalizacji sanitarnej w znacznej części dzielnicy, kompleksu sportowego przy SP nr 30, wykonanie tymczasowego zbiornika przeciwpowodziowego przy ul. Ludowej, oświetlenia ul. Ludowej, Kisielewskiego, Sucharskiego, Północnej i Młodości, chodników dla pieszych przy ul. Ludowej, Kiselewskiego, części ul. Sejmowej, dodatkowe oznakowanie ulic.
18 marca i 27 kwietnia odbyły się w Kiedrzynie zebrania Rady Dzielnicy, podczas których omówiono budżet miasta Częstochowy na 2004 rok i związane z nim możliwości inwestycji w dzielnicy Kiedrzyn. Na pierwszym spotkaniu obecni byli: Adam Banaszkiewicz – wiceprzewodniczący Rady Miasta Częstochowy, Bogumił Sobuś – z-ca prezydenta miasta, Kazimierz Augustyn – dyrektor ZDM w Częstochowie, Grzegorz Cierpiał – z-ca Naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych, Dariusz Skowron – inspektor Straży Miejskiej.
Ustalono, że zgodnie z zapisami w budżecie miasta na 2004 rok w Kiedrzynie będą wykonane chodniki dla pieszych przy ul. Młodości i częściowo przy ul. Narcyzowej – na odcinku od ul. Ludowej do kościoła p.w. św. Brata Alberta. Narcyzowa wzbogaci się też o oświetlenie. Zostanie również dokończona budowa chodników i oświetlenia przy ul. Sejmowej. – Niezbędną inwestycją w dzielnicy jest budowa docelowego odwodnienia. Konieczne jest wykonanie kanału odwadniającego od ul. Ludowej przez ul Sejmową do rzeki Białki. Umożliwi to dalsze plany, m.in.: podział nieruchomości rolnych na działki budowlane i realizację budownictwa mieszkaniowego oraz modernizację ulic, przede wszystkim Ludowej i Sejmowej – powiedział Stanisław Gmitruk, przewodniczący Rady Dzielnicy.
Podczas spotkania omówiono również stan bezpieczeństwa w dzielnicy, która należy do jednych z najbezpieczniejszych w mieście. Podkreślono jednak potrzebę dalszych kontaktów z policją i Strażą Miejską dla zachowania porządku publicznego.
AKB