Piłkarze Skry Częstochowa zdobyli Twierdzę Chojnice!

Nie ma już drużyn niepokonanych na własnym stadionie w rozgrywkach eWinner 2.Ligi. Ostatnim zespołem, który musiał przełknąć gorycz porażki okazała się MKS Chojniczanka Chojnice! Piłkarze częstochowskiej Skry sprawili bardzo miły prezent wielkanocny swoim kibicom, pokonując na wyjeździe – chojniczan, 3:1 w spotkaniu 25.Kolejki eWinner 2.Ligi!

To była piękna promocja rozgrywek eWinner 2.Ligi na antenie ogólnodostępnej stacji TVP Sport, która transmitowała “na żywo” to spotkanie. Piłkarze Skry Częstochowa zagrali bardzo mądrze i zasłużenie pokonali Chojniczankę Chojnice, 3:1.

Co prawda początek sobotniego spotkania, które było momentami rozgrywane przy…padającym śniegu – należał do gospodarzy i nie zapowiadał takiego obrotu sprawy. W ich szeregach najaktywniejsi byli Mateusz Klichowicz, Adam Ryczkowski oraz Szymon Skrzypczak.

Jednak pierwsze i jak się później okazało jedyne trafienie dla gospodarzy zdobył w 53.minucie, Maciej Kona. Wychowanek Zawiszy Bydgoszcz zdecydował się na uderzenie z za pola karnego. Piłka zmierzająca do bramki Mikołaja Biegańskiego odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki gości.

Strata gola ani przez moment nie podłamała drużyny prowadzonej przez Marka Gołębiewskiego. Częstochowianie starali się doprowadzić do remisu i ta sztuka im się udała w 64.minucie, kiedy to golkipera gospodarzy pokonał Dawid Niedbała. Natomiast w 80.minucie przepięknego gola z przed pola karnego zdobył Piotr Nocoń, który pokonał Pawła Sokoła.

Gospodarzy “dobił” w pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugiej części spotkania Damian Warnecki, który wykorzystał kontratak piłkarzy Skry Częstochowa! Kilka chwil później arbiter główny Pan Marcin Kochanek z Opola zakończył spotkanie!

Tym samym piłkarze Skry Częstochowa pokonali na wyjeździe Chojniczankę Chojnice, 3:1. Podopieczni Marka Gołębiewskiego kontynuują znakomitą passę spotkań bez porażki w rundzie wiosennej obecnego sezonu. Częstochowianie po tym zwycięstwie mają na swoim koncie 44.punkty i w tabeli eWinner 2.Ligi plasują się na czwartej lokacie.

Kolejne ligowe spotkanie piłkarze Skry Częstochowa rozegrają w sobotę, 10.kwietnia br. O godzinie 13:00 na Miejskim Stadionie Piłkarskim “Skra” będą podejmowali ZKS Stal Rzeszów. Rzeszowianie z dorobkiem 35.punktów zajmują w tabeli szóste miejsce. Tekstową relację LIVE z tego spotkania przeprowadzi oficjalny profil Gazeta Częstochowska LIVE na Facebook-u. Początek od godziny 12:40.

03.04.2021, g.12:15: Chojnice (Stadion Miejski):

MKS Chojniczanka Chojnice – KS Skra Częstochowa 1:3, (0:0),

1:0: Kona 53′

1:1: Niedbała 64′

1:2: Nocoń 80′

1:3: Warnecki 90+1′

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole). Żółte kartki: Klichowicz 47′ (faul) – Mesjasz 8′ (faul), Milasius 69′ (faul), Nocoń 83′ (faul). Żółtą kartką w 63.minucie został napomniany trener Skry Częstochowa, Marek Gołębiewski. Mecz bez udziału publiczności.

MKS Chojniczanka Chojnice: 1.Paweł Sokół – 4.Paweł Czajkowski, 3.Marcin Grolik, 38.Martin Klabnik, 77.Michał Sacharuk, 91.Mateusz Klichowicz (83′ 71.Serhij Napolov), 14.Adrian Rakowski (83′ 13.Artur Golański), 10.Maciej Kona, 17.Tomasz Mikołajczak (kpt), 97.Adam Ryczkowski, 30.Szymon Skrzypczak (72′ 11.Olaf Nowak). Trener: Adam Nocoń.

KS Skra Częstochowa: 1.Mikołaj Biegański – 17.Krzysztof Napora, 25.Hubert Sadowski (55′ 30.Titas Milasius), 27.Mariusz Holik, 4.Adam Mesjasz, 8.Rafał Brusiło, 16.Lucjan Klisiewicz (31′ 23.Dawid Niedbała), 10.Radosław Gołębiowski (79′ 9.Damian Warnecki), 18.Karol Noiszewski, 7.Piotr Nocoń (kpt), 21.Kamil Wojtyra. Trener: Marek Gołębiewski.

Autor : Przemysław Pindor