Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce

Przez dwa dni (23-24.09.2017) w Białej Podlaskiej trwała rywalizacja o medale Mistrzostw Polski Młodzików (zawodnicy 14-15 letni) w Lekkiej Atletyce. W gronie ponad 500 uczestników wystartowała 4 osobowa ekipa CKS Budowlani.

Zawodnicy z Częstochowy pomimo iż debiutowali w zawodach rangi mistrzowskiej to zaprezentowali się bardzo korzystnie. Najlepiej spisał się Kacper Wojna. Zawodnik CKS pojechał na mistrzostwa z 24 wynikiem a w Białej Podlaskiej wywalczył 4 miejsce w biegu na dystansie 600 m. Jego wynik 1:27,64 min to nowy rekord życiowy. Poprawiony o ponad 2 sekundy. Oliwia Sławik wystartowała w chodzie sportowym na dystansie 3000 m. W rywalizacji tej zajęła 9 miejsce wynikiem 17:38,22 min. Kamil Nitecki na mistrzostwa zakwalifikował się w rzucie oszczepem. W finałowej rozgrywce uzyskał 43,76 m (nowy rekord życiowy) co dało mu 15 lokatę. O pechu może mówić Natalia Kowalska. Zawodniczka CKS startując w najsilniejszej serii w biegu na dystansie 600 m została zahaczona przez rywalkę kolcami w wyniku czego straciła rytm biegu spadając na dalszą pozycję. Ostatecznie zajęła 22 lokatę wynikiem 1:43,13 min.
Przed lekkoatletami w najbliższą sobotę i niedzielę w Częstochowie ostatni akord sezonu letniego. 30.09 – Finał Śląskiej Ligi Młodzików oraz Mistrzostwa Śląska w wielobojach w każdej kategorii wiekowej. Natomiast w niedzielę (01.10) drugi dzień wieloboju oraz Mistrzostwa Śląska w sztafetach olimpijskich i szwedzkich. Początek zawodów zarówno w sobotę jak i w niedziele o godz. 10.00. Organizatorem zawodów jest CKS Budowlani.