Horror dla MCKiS! Przegrywamy w Jaworznie 3-2!

SIATKÓWKA.

Exact Systems Norwid Częstochowa przegrał wyjazdowe spotkanie 25. kolejki Krispol 1 Ligi. Błękitno-granatowi pomimo olbrzymiej woli walki, nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i ostatecznie ulegli po zaciętym, pięciosetowym spotkaniu gospodarzom, drużynie MCKiS Jaworzno.

Sobotni mecz od samego początku był bardzo wyrównany, jednak w końcowej fazie partii inaugurującej spotkanie to częstochowianie zdołali odskoczyć od rywala na kilka punktów i wygrać pierwszego seta do 20. Kolejne dwie odsłony padły łupem zawodników z Jaworzna, kolejno do 23 i 21. Gdy wydawało się, że gospodarze przejęli kontrolę nad dalszym przebiegiem spotkania, to podopieczni Piotra Lebiody wygrali na przewagi czwartego seta 26-24! O końcowym wyniku zdecydował więc tie-break, w którym większym opanowaniem wykazała się drużyna MCKiS Jaworzno wygrywając piątego seta do 13, a całe spotkanie 3-2.

Częstochowianie zapisali na swoim koncie jeden punkt, który dał im awans z dwunastej na jedenastą lokatę w tabeli Krispol 1 Ligi. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostała ostatnia kolejka, w której nasza drużyna zmierzy się w hali IX LO Norwida w Częstochowie z Mickiewiczem Kluczbork. (14.03.2020 – Godzina 17:00)

MCKiS Jaworzno – Exact Systems Norwid Częstochowa 3-2 (20-25, 25-23, 25-21, 24-26, 15-13)

MVP spotkania: Konrad Stajer