Exact Systems Norwid wrócił na 4. miejsce w Tauron 1.Lidze

Siatkarze Exact Systems Norwida wygrali w sobotę w Jaworznie z MCKiS-em 3:1 i powrócili na 4. miejsce w tabeli Tauron 1.Ligi.

Częstochowianie byli zdecydowanym faworytem meczu w Jaworznie. Przed spotkaniem mieli nad ostatnim w tabeli MCKiS-em aż 34 punkty przewagi. Podopieczni trenera Piotra Lebiody wygrali 3:1 i zdobyli ważne 3 punkty. Tym samym szybko wrócili na 4. pozycję w tabeli Tauron 1 Ligi.

W sobotnim spotkaniu gospodarze zaczęli bardzo odważnie i przegrali pierwszego seta dopiero po grze na przewagi 27:29. Po dwóch setach było 2:0 dla Exact Systems Norwida. W trzecim secie MCKiS Jaworzno nieoczekiwanie wygrał 25:23 i zmniejszył straty na 1:2. Częstochowianie w czwartej partii nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Łatwo wygrali 25:18 i mecz 3:1.

Do zakończenia rundy zasadniczej zostały dwa mecze. Częstochowianie zmierzą się u siebie z Krispolem Września i BBTS-em Bielsko-Biała. Spotkanie z wrześnianami w najbliższą sobotę, 27.marca br. o godzinie 17:00. Natomiast z bielszczanami, siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa zmierzą się w środę, 31.marca br. o godzinie 18:00.

MCKiS Jaworzno – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (27:29, 20:25, 25:23, 18:25)

MCKiS: Bieńkowski, Szwed, Pietras, Siemiątkowski, Grzegolec, Polański, Janicki (libero), Ledwoń (libero) – Borończyk, Kaźmierczak. Trener: Dariusz Parkitny.

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Franczak. Trener: Piotr Lebioda.