AZS powrócił do Hali Polonia

Kibice zgromadzeni w Hali Polonia byli świadkami powrotu na ligowe parkiety częstochowskiego AZS-u. Droga na siatkarskie salony będzie dość długa i mozolna, ale wydaje się zapału i chęci nie brakuje i obecność w drugiej lidze śląskiej będzie tylko formalnością.

To już trzecie zwycięskie spotkanie w wykonaniu zespołu FORMA AZS Częstochowa w rozgrywkach II Ligi Śląskiej Siatkówki Mężczyzn w sezonie 2019/2020. Po pierwszym, bardzo emocjonującym spotkaniu w Cieszynie, gdzie „Azedesiacy” wygrali 3:1 i drugim meczu w Buczkowicach,wygranym 3: 0 częstochowianie są liderami rozgrywek. W sobotnim meczu tylko w drugim secie rywale postawili dość wysoko poprzeczkę i opór, ale ostatecznie to AZS schodził na przerwę jako wygrany zespół.

Czyżby w Częstochowie odradzała się częstochowska siatkówka pod szyldem AZS?Patrząc na historię częstochowskich zespołów zarówno RKS Raków jak i Włókniarz mieli chwile słabości ….wygląda na to, że działacze częstochowskiego AZS postanowili rozpocząć rywalizację, w tej koronnej dla Częstochowy dyscyplinie sportu od najniższej ligi rozgrywkowej…Miejmy nadzieję, że ich poczynania pobudzą innych do jedności, wsparcia i oczywiście kibicowania …

Już dziś siatkarze zapraszają swoich wiernych kibiców spragnionych atmosfery Hali Polonia na najbliższy mecz, który odbędzie się w sobotę, 21.marca.

FORMA AZS Częstochowa -AluronVirtuII CMC Zawiercie 3:0 (25: 17, 25:23, 25:10)

Forma AZS Częstochowa: Niczke A., Auguścik M., Gawroński J., Barczyk M., Herman O., Stęplewski K., Tomzik E., Wacek M., Mryczko J., libero: Szadkowski M., Kapitański M., trenerzy: Stępniak A., Kowalik M.

Skład AluronVirtuII CMC Zawiercie: Kapłon W., Głąbek B., Kocioł H., Gołdyn N., Głowacki K., Kudela M., Myszkowski p., Boorzęci M., libero: Kubański J., Urbański D. trenerzy: Jurczyk T., Głąbek P.

MVP: Oskar Herman.

Sędziowali: JakubCwalina, DawidWygas, SławomirRybak.