W “Salonie Artystycznym”


Gimnazjum nr 18 w Częstochowie realizuje nowy program edukacyjny “Równać szanse 2004 – szkoły aktywne”. – W ramach projektu zaczęliśmy współpracę z Gimnazjum w Olsztynie. Głównym jego założeniem jest prezentowanie mocnych stron obu szkół, integracja i szeroko zakrojona działalność kulturalna i turystyczna w naszych środowiskach. Dofinansowanie na zrealizowanie naszego pomysłu otrzymaliśmy z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży – mówi Grażyna Wyrwisz-Fajer, jedna z inicjatorek.

Projekt realizowany będzie do końca maja. W tym czasie uczniowie będą mieli wiele okazji do wspólnych spotkań – odbędą się warsztaty teatralne, konkursy, wywiady z ludźmi kultury, zawody sportowe. 14 stycznia uczniowie i nauczyciele obu szkół spotkali się w “Salonie artystycznym” w Gimnazjum nr 18. – W ten sposób promujemy uzdolnionych uczniów naszej szkoły. Tym razem z przyjemnością również naszych kolegów z Olsztyna – powiedziała Henryka Sikora, dyrektor Gimnazjum nr 18. – To bardzo ciekawa inicjatywa. Będziemy podpatrywać dobre pomysły i przenosić na swój teren -dodał Tadeusz Milkiewicz, dyrektor Gimnazjum w Olsztynie.
Obie szkoły zaprezentowały ciekawe programy artystyczne. Chór z częstochowskiego gimnazjum zaśpiewał kolędy, wiersze recytowali: Michał Benduch i Michał Milejski. Z kolei gimnazjaliści z Olsztyna przedstawili jasełka, które przygotowano pod kierunkiem nauczycielek: Doroty Boldowskiej i Aleksandry Kubickiej. Wszystkim zaproszonym gościom m.in.: ks. proboszczowi z parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej – Gabrielowi Biskupowi, kuratorowi oświaty – Teresie Jankowskiej, radnemu dzielnicy Wrzosowiak – Stefanowi Polisowi, przewodniczącemu Rady Dzielnicy – Waldemarowi Dutkiewiczowi, przewodniczącemu Komisji Ochrony nad Zabytkami Miasta i Powiatu – Alfonsowi Ujmie, dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie – Marioli Matysek oraz uczniom, rodzicom i nauczycielom w ten piątkowy wieczór, przy blasku świec i wspólnym kolędowaniu udało się z pewnością choć na chwilę zapomnieć o trudach codziennego dnia.
Projekt opracowały: wicedyrektor Lidia Kapkowska oraz nauczycielki: Ewa Stamik, Alicja Ostalska, Grażyna Wyrwisz-Frajer, Lucyna Michno i Witalia Sabulis-Baran.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *