Dni otwarte w „Ekonomiku”


25 i 26 kwietnia 2016 roku Zespół Szkół Ekonomicznych w Częstochowie otworzył swe podwoje dla przyszłych uczniów.

Dyrektor szkoły Maciej Trzmiel podkreśla, że niepowtarzalny klimat, który tworzą wszyscy, począwszy od sekretariatu, przez uczniów i nauczycieli to bodziec przyciągający młodzież. – Udaje się nam wypracować rodzinną atmosferę, stąd dobre wyniki nauczania. Na kierunku technik handlowiec mamy stu procentową zdawalność – podkreśla dyrektor. Szkoła oferuje cztery specjalizacje: technik ekonomista, technik handlowiec, technik spedytor i technik obsługi turystycznej z innowacją obsługi transportu lotniczego. Aktualnie uczy się w niej 670 uczniów. Od pięciu lat można uczyć się także języka chińskiego. Zajęcia prowadzi Xin Yang, która od piętnastu lat mieszka w Częstochowie, studentka AJD, znana tenisistka stołowa, mając na swym koncie liczne sukcesy.

Placówka przyjęła gimnazjalistów na wesoło i naukowo. Uczniowie popisywali się talentami wokalnymi, satyrycznymi i tanecznymi, a w pracowniach przybliżali gimnazjalistom programy nauczania. Chętni mogli spróbować gry w minigolfa. Marta Brzeska i Alicja Ciuk, uczennice w gimnazjum w Hutkach przyjechały z Rększowic. Zdradziły nam, że chciałby podjąć naukę w „Ekonomiku”. – Mamy nadzieję, tu zdobędziemy ciekawy zawód. Bardzo podoba się nam program dni otwartych i ciepły sposób przyjęcia gości. Szkoła jest bardzo ładna, czuje się tu miłą atmosferę – mówią dziewczęta.
Na jednym ze stoi zaprezentowano ofertę Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki. – To dla nas idealna okazja, by spotkać z młodymi ludźmi, który mają otwarte umysły. Kontakt ze szkołą nawiązaliśmy na katowickich targach turystycznych – mówi dyrektor TUT Achmed Meddeb.
Zainteresowaniem młodzieży cieszy się specjalność turystyczna. – Nauka obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne. Uczniowie mają 7 tygodni praktyk w biurach podróży i hotelach. Dla najlepszych w ramach oferty szkoły jest możliwość wyjazdów zagranicznych. Aktualnie grupa wyjechała do Włoch – mówi nauczycielka Anita Bawor. Po tym kierunku spektrum zatrudnienia jest duże: w hotelach, biurach podróży, liniach lotniczych, w informacji turystycznej, w gastronomii, można też założyć własne biuro – dodaje.
– Cieszę się, że wybrałam tę szkołę i ten kierunek W tym roku zrobiłam certyfikat na animatora czasu wolnego. Myślę, że będzie to bardzo przydatne w przyszłości – mówi Paulina Ziętal. Jej kolega Miłosz Placek przyznaje, że „Ekonomik” był trzecią szkołą wyboru i do złożenia tu dokumentów zachęciła go mama. – Był to przypadek, ale szczęśliwy. W tej szkole nauka daje przyjemność i satysfakcję – zauważa Miłosz. – Ta szkoła to nie tylko lekcje. Tu wiele się dzieje, jest wiele fajnych imprez, warsztatów, szkoleń i kursów, które dają możliwość na rozwój w wybranym zawodzie – zauważa Bartłomiej Jagielski.
Po szkole oprowadziła nas uczennica trzeciej klasy o profilu turystycznym Katarzyna Rykała, której dziękujemy za mile spędzony czas. – Szkoła bardzo dobrze przygotowuje do egzaminów zawodowych, wszyscy w naszej klasie pozytywnie przeszli pierwszą kwalifikację. Wysoki poziom nauczania i świetni nauczyciela to auty „Ekonomika” – podsumowuje Katarzyna.

URSZULA GIŻYŃSKA

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *