Zdolna młodzież z woj. śląskiego na innowacyjnym obozie naukowym ADAMED SmartUP w SGGW


Do szkoły w Częstochowie uczęszczała Sonia Wrotniak. Wraz z Szymonem Pielczykiem, Aleksandrą Urygą, Weroniką Ormaniec, Magdaleną Justyniarską i Pawłem Matusznym znalazła się w gronie 50 uczestników, którzy wzięli udział w intensywnych zajęciach praktycznych i teoretycznych z różnych dziedzin nauk ścisłych i przyrodniczych. Projektowanie robotów, wycinanie laserem elementów z plexi, drukowanie w 3D, sekcja narządów – to tylko nieliczne z warsztatów, w których miała okazję uczestniczyć najzdolniejsza młodzież z całej Polski.

Wyjazd jest dla nich szansą na kształcenie się w specjalistycznych laboratoriach i pracowniach badawczych pod okiem wybitnych naukowców. Po tym okresie, będą mieli szansę na znalezienie się w gronie 10-ciu laureatów nagrody głównej, czyli 10-ciu miesięcy konsultacji edukacyjnych, w trakcie których otrzymają wsparcie mentorskie.

Aż dwa tygodnie intensywnych zajęć praktycznych i teoretycznych z różnych dziedzin nauk ścisłych i przyrodniczych czekają na sześcioro uczniów ze Śląska, którzy znaleźli się w gronie 50. uczestników naukowego obozu ADAMED SmartUP. Wyjazd jest dla nich szansą na kształcenie się w specjalistycznych laboratoriach i pracowniach badawczych pod okiem wybitnych naukowców.
Przygodę z 3. edycją ADAMED SmartUP sześcioro uczniów: Szymon Pielczyk, Aleksandra Uryga, Weronika Ormaniec, Sonia Wrotniak, Magdalena Justyniarska i Paweł Matuszny, rozpoczęła internetową grą tekstową tzw.naukowym survivalem. W grze udział wzięło blisko 7000 młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych w wieku 15-19 lat. Uczniowie ze Śląska znaleźli się w gronie tych, którzy najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem. W efekcie, zaproszeni zostali na rozmowy kwalifikacyjne z Radą Naukową Programu. Teraz wezmą udział w innowacyjnym obozie naukowym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w terminie 16-29 lipca br.
„Tajemnica ludzkiego ciała”, „Inżynieria i robotyka” czy „Chemia organizmów żywych” to tylko nieliczne z zajęć czekających na tegorocznych uczestników obozu. Plan zajęć obfituje w wizyty do miejsc znajdujących się na liście lokalizacji, które musi odwiedzić każdy młody naukowiec np. Narodowe Centrum Badań Jądrowych czy Centrum Badawczo-Rozwojowe Grupy Adamed. Obozowicze korzystać będą z profesjonalnie wyposażonych laboratoriów, sprzętów doświadczalnych, symulatorów oraz najnowszego sprzętu badawczego. Dla większości będzie to pierwszy kontakt z tak zaawansowanym wyposażeniem naukowym.
– Cieszy nas, że program ADAMED SmartUP z roku na rok zatacza coraz większe kręgi i zgłaszają się do nas uczniowie z całej Polski. Nowoczesny obóz naukowy to szansa dla młodzieży, na obcowanie z wybitnymi praktykami z najlepszych firm, uczelni i instytutów w Europie. Dla wielu z tych młodych ludzi program ADAMED SmartUP jest zarazem początkiem kariery naukowej – mówi Katarzyna Dubno, Członek Zarządu Fundacji Grupy Adamed, organizatora programu.
Już we wrześniu br. ruszy kolejna edycja ADAMED SmartUP. Weź udział w rekrutacji i powalcz o miejsce na innowacyjnym obozie oraz stypendium marzeń!
Więcej informacji na www.adamedsmartup.pl! Zdjęcia z zeszłorocznej edycji obozu dostępne są na fanpage’u ADAMED SmartUP, a film podsumowujący wyjazd dostępny jest na kanale w serwisie YouTube.
***
ADAMED SmartUP to program naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa www.adamedsmartup.pl oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat. Program patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Instytut Badań Edukacyjnych, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Politechnika Śląska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Szczecinie.
Organizatorem programu ADAMED SmartUP jest Fundacja Grupy Adamed, której celem jest wspieranie działalności badawczo-rozwojowej, naukowej i oświatowej, popularyzacja nauki oraz wsparcie rozwoju młodzieży i środowiska naukowego.
Grupa Adamed to polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała od podstaw na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Jest producentem ponad 250 produktów nowej generacji, oferowanych zarówno polskim jak i zagranicznym pacjentom z ponad 60 krajów świata. Posiada swoje przedstawicielstwa: w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie, Czechach, Słowacji i na Ukrainie. Obecnie zatrudnia ponad 1700 osób. Od ponad 16 lat firma prowadzi własną innowacyjną działalność badawczo-rozwojową. Tworzy konsorcja naukowo-przemysłowe z wiodącymi uniwersytetami oraz instytutami naukowymi, w kraju i za granicą. Własność intelektualna firmy chroniona jest licznymi patentami.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *