ZC Michaś mistrzami Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2018/2019

Zakończony w dniu wczorajszym sezon Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej końcówkę miał bardzo podobną do zeszłorocznej edycji. Tak jak rok temu, o tym komu przypadnie tytuł mistrzowski zadecydować miał ostatni mecz sezonu pomiędzy ZC Michaś a Pewniak/Auto-Dar. Oczywiście na wysoką pozycję w tabeli obie drużyny ciężko zapracowały przez cały sezon ale decydujący, bezpośredni pojedynek pomiędzy zainteresowanymi drużynami dodał całej rywalizacji dodatkowego smaczku.

Zgodnie z przewidywaniami, decydujące o mistrzostwie spotkanie przyniosło wiele emocji od pierwszej do ostatniej minuty. Przed pojedynkiem wiadomo było, że Pewniak musi mecz wygrać bo każde inne rozstrzygnięcie mistrzostwo da Michasiowi.
Przypominamy, że w analogicznej sytuacji „cukiernicy” byli rok temu. Wtedy musieli jednak uznać wyższość Jagiellończyków i marzenia o mistrzostwie przełożyć na kolejny sezon.
Spotkanie lepiej rozpoczął Michaś bo już w 3 minucie Marek Oziębała pokonał bramkarza przeciwników. Na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać bo już po 3 minutach na listę strzelców wpisał się Jarek Kostarczyk z Pewniaka. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło ale mecz toczył się w szybkim tempie a obie drużyny grały z takim zaangażowaniem, że na boisku coraz częściej iskrzyło pomiędzy rywalami.
Drugą połowę też lepiej rozpoczął Michaś. Po składnej akcji całego zespołu piłkę w bramce z najbliższej odległości umieścił Artur Szymczyk. Pewniak nie złożył jednak broni i po kolejnej bramce Jarka Kostarczyka doprowadził do wyrównania. Jednak od tego momentu na boisku dużo lepiej radzili już sobie zawodnicy Michasia. Na bramki Konrada Sierocińskiego, Piotra Bańskiego, Michała Szymczyka i Marcina Skoczka Pewniak odpowiedział tylko trafieniem Jacka Cabana zmagając się dodatkowo grą przez 5 minut w osłabieniu. Zwycięstwo 6:3 ostatecznie przypieczętowało tytuł mistrzowski dla Zakładu Cukierniczego Michaś i jest to drugie po triumfie w Lidze Futsalu mistrzostwo w tym roku w rozgrywkach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie.
Pewniakowi/Auto-Dar przypadła druga lokata, trzecie miejsce po bardzo udanym sezonie już wcześniej zapewnił sobie Romtrans.
Podobnie jak rok temu, tytuł najlepszego strzelca rozgrywek zdobył Grzegorz Nowak z Jagiellończyków, który pokonał bramkarzy drużyn przeciwnych aż 52 razy.
Bezpośrednio po zakończeniu spotkania na płycie boiska odbyła się ceremonia zakończenia rozgrywek. Trzy czołowe drużyny otrzymały z rąk Andrzeja Babczyńskiego – Zastępcy Prezydenta Miasta Częstochowy, Michała Lewandowskiego – Wiceprzewodniczącego Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta Częstochowa oraz Tomasza Łuszcza – Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie pamiątkowe puchary i okolicznościowe medale. Król Strzelców otrzymał pamiątkową statuetkę.
Dziękujemy wszystkim za kolejny wspólnie spędzony sezon i do zobaczenia na kolejnej edycji rozgrywek.