Wigilia Prawa i Sprawiedliwości w Częstochowie


29 grudnia 2016 roku w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie częstochowskie środowisko Prawa i Sprawiedliwości zorganizowało tradycyjne spotkanie świąteczno-noworoczne.

Przybyłych ponad 170 członków i sympatyków PiS powitał prezes Zarządu Okręgowego PiS w Częstochowie, poseł Szymon Giżyński.
Wśród gości honorowych obecni byli wikariusz generalny, ks. dr Andrzej Kuliberda, który reprezentował księdza arcybiskupa Wacława Depo; przeor Jasnej Góry, o. Marian Waligóra i kapelan środowiska ks. Ryszard Umański, a także przewodniczący Zarządu NSZZ „Solidarność” w Częstochowie Jacek Strączyński, posłowie: Lidia Burzyńska, Andrzej Gawron, Konrad Głębocki i senatorowie Ryszard Majer i Artur Warzocha, reprezentanci wszystkich powiatów okręgu częstochowskiego i radni powiatowi i miejscy. Przybyli goście, w oficjalnych przemówieniach mówili o wartościach duchowo-patriotycznych, życząc przybyłym siły w realizacji planu naprawy naszej Ojczyzny oraz błogosławionego nowego roku. Po modlitwie, poprowadzonej przez ks. Ryszarda Umańskiego, złożono sobie życzenia. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił pianista Michał Ostalski, wychowanek pedagoga muzyki Ryszarda Strojca. Dyrektor Muzeum Krzysztof Witkowski zaprezentował film z wypowiedzią ks. prof. Waldemar Chrostowski, z jego pobytu na spotkaniu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”.
Gospodarz spotkania poseł Szymon Giżyński, zwracając się do przybyłych członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości oraz zaproszonych gości, w kontekście niedawnych wyborów do władz Okręgu Częstochowskiego, podziękował za okazane zaufanie i wybór na prezesa Okręgu na kolejną kadencję. – Kadencja ta ma szczególne zadanie i znaczenie. Ma nas przygotować do całej serii zwycięstw samorządowych, z tym najważniejszym celem: wzięcia odpowiedzialności za Częstochowę. Wielką przewiną polityka jest to, że swojej kadencji, swoich pięciu minut, swojej kariery politycznej, sytuacji, które ma powierzone od Pana Boga, nie wykorzystuje, nie jest w stanie lub nie chce wykorzystać do pomnażania dobra wspólnego. Nie większą winą jest to, że nie stawia sobie wielkich, wysokich, ambitnych celów. Tak się stało z Ojczyzn naszą i Częstochową po 1989 roku. Jesteśmy zatem zobowiązani, aby przedstawić Częstochowie wielki program, czyli mieć wielką rację. Jesteśmy w miejscu szczególnym, i tę odpowiedzialność mamy szczególną. Musimy dorastać, dojrzewać, zasługiwać na miarę pokoleń, które piastują odpowiedzialność za to, żeby dostosowywać Częstochowę do roli cywilizacyjnej otuliny duchowej stolicy Polski, w wymiarze gospodarczo-społecznym, kulturalnym. W myśl tego, co zastało tu powiedziane o „tej soli ziemi” – tę refleksję tak pięknie podjął ks. dr Andrzej Kuliberda i którą podchwycili kolejni moi przedmówcy – tą „solą ziemi” powinna być częstochowska klasa średnia. Obywatele Częstochowy. Bardzo zamożni, ale przede wszystkim bardzo bogobojni i bardzo patriotyczni. Tworzący miejsca pracy, hojni w obszarze akcji dobroczynnych, mecenatu kulturalnego. Musi Częstochowa być miastem, które w tym promieniowaniu kulturowym, jako duchowa stolica Polski, nie będzie gasić tego wymiaru wysokiej kultury, a przeciwnie musi ufundować Polsce wielki narodowy teatr, gdzie piękną polszczyzną będzie uprawiana klasyka światowa i polska, gdzie teatr i filharmonia, festiwale będą pełnić rolę strażnika i piewcy narodowej misji kultury i tożsamości. Za to my, ludzie świeccy jesteśmy odpowiedzialni – mówił poseł Szymon Giżyński. Złożył także życzenia noworoczne i przekazał najserdeczniejsze życzenia wszelkich, obfitych łask Bożych na nowy rok 2017 od prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Poseł Giżyński podziękował również za serdecznie przyjęcie dyrektorowi Muzeum Krzysztofowi Witkowskiemu.

GAW

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *