Świąteczne wypieki z nagrodzoną mąką – Dolnośląska Mąka Tortowa z Młyna Jaczkowice


Trudno sobie wyobrazić świąteczne wypieki bez… mąki. Makowiec, piernik, jabłecznik, sernik, miodownik czy ulubiony świąteczny orzechowiec mamy – aromaty tych ciast towarzyszą ciepłym wspomnieniom o rodzinnych świętach. By mieć pewność, że na świątecznym stole znajdą się tylko udane wypieki, należy wybrać najlepszą mąkę. Nagrodzona w ostatnim czasie przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Dolnośląska Mąka Tortowa z Młyna Jaczkowice to niezawodny składnik w każdej kuchni. To dzięki niej powstają najsmaczniejsze tradycyjne, świąteczne potrawy, które tak bardzo uwielbiamy!

Polska świąteczna kuchnia z jej wypiekami i daniami opartymi na mące podbija serca smakoszy na całym świecie. Tradycyjnym świątecznym potrawom, na które czekamy z niecierpliwością przez cały rok, towarzyszą skojarzenia z zapachami i smakami korzennych pierników czy aromatycznego miodownika. Na świątecznym stole, oprócz wypieków, nie może również zabraknąć innych tradycyjnych dań – barszczu z uszkami, łazanek, pasztecików albo pierogów. Ich jakość zależy nie tylko od wykorzystanego przepisu, często przekazywanego z pokolenia na pokolenie, ale również od wysokiej jakości produktów wykorzystanych do jego przygotowania. A w tak ważnym dniu nie ma miejsca na kulinarne rozczarowania i niepowodzenia, takie jak niewyrośnięte ciasto czy zakalec. Stąd składnikiem, którego nie może zabraknąć podczas odtwarzania rodzinnych receptur, jest wysokiej jakości Dolnośląska Mąka Tortowa z Młyna Jaczkowice.
Dolnośląska Mąka Tortowa to czysty, naturalny składnik potraw, bez dodatków chemicznych, który gwarantuje wyśmienitą jakość i smak pysznych, domowych dań. Typ mąki 450, świadczący o wysokim przemiale, nadaje jej bardzo jasnego koloru i wyjątkowej lekkości. Właśnie dlatego Dolnośląska Mąka Tortowa jest szczególnie doceniana przy okazji świątecznych wypieków. Dzięki otrzymanej z dolno-śląskich zbóż Dolnośląskiej Mące Tortowej z Młyna Jaczkowice z powodzeniem przygotujemy świąteczne potrawy, a domowe ciasta na pewno zachwycą najbliższych nie tylko wyglądem, ale i subtelnym smakiem.

Poznaj Dobrą Żywność!
Linia „Dolnośląska”, w skład której wchodzi między innymi Dolnośląska Mąka Tortowa, została w ostatnich dniach uhonorowana przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi znakiem „Poznaj Dobrą Żywność”. Głównym celem Programu Poznaj Dobrą Żywność jest informowanie o wysokiej jakości pro-duktów żywnościowych. Mąka Dolnośląska jest produktem wysokogatunkowym, co z jednej strony jest efektem pracy ludzi, którzy w proces produkcji wkładają nie tylko swoją wiedzę, ale i serce, a z drugiej – wykorzystania najlepszych odmian pszenicy. Dojrzewa ona na żyznych ziemiach Dolnego Śląska, w dolinie Odry. Urodzajne gleby, łagodne zimy i ciepłe lata powodują, że z tutejszej pszenicy tworzy się najlepsze jakościowo mąki. Połączenie dwustuletniej tradycji młynarskiej z najnowocześniejszymi technologiami wykorzystywanymi w Młynie Jaczkowice gwarantuje satysfakcję z zastosowań produktu w kuchni i zapewnia doskonały smak nie tylko świątecznych potraw.
Znak Poznaj Dobrą Żywność nie jest jedyną nagrodą dla linii Mąka Dolnośląska – kilka lat wcześniej program „Doceń Polskie” prowadzony przez specjalistów zawodowo związanych z żywnością, wyróżnił mąki Młyna Jaczkowice mianem „Top produktu”.
Mąka od tysięcy lat pozwala nam się cieszyć smakiem ulubionych potraw – nie tylko w trakcie świąt. Mimo nowych kulinarnych trendów, w polskich domach nie brakuje smaków z babcinych receptur, bazujących często na mące. Odtwarzając rodzinne świąteczne przepisy, wybierzmy dobrej jakości mąkę, która będzie podstawą puszystych biszkoptów, elastycznego ciasta na uszka i złocistego koloru świątecznych wypieków. Nagrodzona znakiem „Poznaj Dobrą Żywność” Dolnośląska Mąka Tortowa ma biały, jednolity kolor, bez odcieni czy smug i pachnie zmielonym zbożem. Dzięki temu możemy się w pełni cieszyć głębią smaku przygotowywanych nie tylko na święta potraw.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *