Niewykorzystana szansa

21. kolejka II liga zachodnia
Raków Częstochowa – Chrobry Głogów 2:2

W rundzie wiosennej Raków jeszcze nie zapunktował, a kolejnym rywalem, z którym przyszło walczyć był Chrobry Głogów – od szesnastej serii spotkań, lider drugoligowych rozgrywek. Częstochowianie do przerwy prowadzili 2:0, jednak nie utrzymali wypracowanej przewagi, pozwalając gościom wyrównać wynik. – Szanujemy jeden punkt z liderem, ale niedosyt pozostał – mówił J. Brzęczek.
Bohaterem pierwszej odsłony był D. Retlewski, który otworzył wynik spotkania, a kilka minut później wykorzystał dośrodkowanie K. Napory i było już 2:0. – Nie weszliśmy w ten mecz tak, jak powinniśmy – oceniał szkoleniowiec Chrobrego. Jego podopieczni obudzili się po przerwie, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Bramki Ł. Szczepaniaka i D. Sędziaka zapewniły przyjezdnym cenny remis, choć czerwono-niebiescy do ostatniego gwizdka próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W doliczonym czasie gry na strzał zdecydował się E. Krupa, jednak tym razem bramkarz Chrobrego był na posterunku. – Szkoda niewykorzystanej szansy, ale z drugiej strony, taki wynik z liderem bralibyśmy przed meczem w ciemno – komentowali kibice.
W kolejnej rundzie Raków dopisze do swojego dorobku komplet punktów, za sprawą walkowera klubu z Polkowic. Następnym rywalem czerwono-niebieskich będzie Polonia Bytom, która jesienią wygrała z miejscowymi 3:0. To dobra okazja do rewanżu i szansa na zdobycie cennych oczek. Początek spotkania w sobotę (5. kwietnia) o godz. 16 na Limanowskiego.