Kolejarz tryumfuje drużynowo, Ociepa indywidualnie

BADMINTON

W Białymstoku odbył się decydujący mecz o zwycięstwo w I lidze grupy południowo-zachodniej. Rywalizowały drużyny z Częstochowy i Białegostoku. Lepszy okazał się zespół z Częstochowy, który zwyciężył w stosunku 4:2. Wynik ten daje zwycięstwo w lidze drużynie BKS Kolejarz Przemysłówka Częstochowa oraz możliwość udziału w meczu o awans do ekstraklasy z drużyną MKS Orlicz Suchedniów, który zwyciężył w grupie południowo wschodniej.

Mecz rozpoczął się od zwycięstwa Macieja Ociepy w grze pojedynczej mężczyzn w dwóch setach. W kolejnej partii zapachniało sensacją. Urszula Onichimiuk zwyciężyła pierwszą grę z Kingą Rudolf. Dopiero dwa następne sety pozostały po stronie częstochowianki. W grze deblowej mężczyzn w dwóch setach zwyciężyła młoda para gospodarzy Konrad Baranowski /Michał Śmiłowski.

Dopiero dwa następne mecze zadecydowały o zwycięstwie częstochowian. Kinga Rudolf Agata Stelmaszczyk w dwóch setach ograły parę gospodarzy, a w grze mieszanej Agata w parze z Adamem Sową w trzech setach zwyciężyli parę Przemysław Jabłoński/ Ewa Klepacka. W ostatnim pojedynku Konrad Baranowski zwyciężył Marcina Ociepę ustalając wynik meczu 2:4 dla drużyny przyjezdnej.

Konrad Baranowski-Marcin Ociepa 21:11, 21:18

Mecz finałowy pomiędzy drużynami z Częstochowy i Suchedniowa odbędzie się w maju.
Miejsce spotkania ustali Wydział Gier Polskiego Związku Badmintona.
Zawodnicy Kolejarza startowali również w Krajowym Turnieju Seniorów GRAND PRIX VICTOR. Najlepszy singlistą w tym turnieju okazał się Maciej Ociepa który w całych zawodach nie przegrał ani jednego seta. Adam Sowa i Marcin Ociepa zajęli miejsce 5-8. W grze mieszanej Adam Sowa w parze z Martyna Persona (MKS Orlicz Suchedniów) zajęli drugie miejsce przegrywając w finale 21:15, 21:10 z parą Michał Suski/Sylwia Sawicka (AZSWAT Warszawa).