Piotr Tomczak z Częstochowy wyróżniony w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej


Piotr Tomczak z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie otrzymał wyróżnienie w ósmej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 15 kwietnia w Wyższej Szkole Logistyki podczas uroczystej gali olimpijczycy świętowali swój sukces wraz z nauczycielami, dyrektorami szkół oraz szerokim gronem kilkudziesięciu przedstawicieli przedsiębiorstw logistycznych.
Uczeń trzeciej klasy w drodze do finału pokonał ponad 7 tys. uczniów z całej Polski.

40. miejsce Piotra wśród najlepszych młodych logistyków w kraju to niewątpliwy sukces i doskonała okazja, by zaprezentować się potencjalnym pracodawcom. To także liczne nagrody i wyrazy uznania ze strony organizatorów, sponsorów i partnerów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
Atrakcyjne nagrody i dobry początek kariery w logistyce zapewnili sobie także – pierwszy na podium Jakub Jędrzejczak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie, drugi – Adrian Zych z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce oraz trzecia – Izabela Zep z leszczyńskiego „Ekonomika”. Sukcesy uczniów z tej wielkopolskiej szkoły – pięciu finalistów, w tym dwoje na podium – zadecydowały o tym, że zaszczytny tytuł i nagrody dla Najlepszej Szkoły VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej trafiły właśnie do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie.
„W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez WSL w Poznaniu uczestniczymy od siedmiu lat. Podobnie jak w całej Polsce, młodzież chętnie zgłasza się do udziału w olimpiadzie – mówi Lidia Grzechowiak, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSE w Lesznie, która co roku zajmuje się przygotowywaniem olimpijczyków. Cieszę się, gdy spotykam uczniów nie tylko zdolnych, ale też ambitnych i pracowitych, dla których wiedza jest cenną wartością. Praca z nimi daje najwięcej satysfakcji. Znalezienie się naszych uczniów w grupie finalistów, niezależnie od zajętego miejsca, uważam za wielki sukces, piękną nagrodę za wspólny wysiłek. Pozwala nam to naładować akumulatory dobrą energią na następny rok pracy”.
Młodzi logistycy potrafią już przenikliwie, analitycznie myśleć, rozwiązywać złożone problemowe zadania i podejmować ważne ekonomiczne decyzje – przynajmniej w teorii. O ich praktyczne wykształcenie z pewnością zadbają obecni na gali przedstawiciele przedsiębiorstw logistycznych, którzy wśród tegorocznych finalistów szukają kandydatów na praktykantów, stażystów i pracowników. W uroczystej gali VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej uczestniczyło ponad czterdziestu przedstawicieli świata biznesu.
W zależności od zdobytego miejsca, olimpijczycy będą w pełni lub częściowo zwolnieni z czesnego na studiach w Wyższej Szkole Logistyki, a każdy z uczestników finału jest zwolniony z części pisemnej egzaminu zawodowego. Finaliści otrzymali także atrakcyjne nagrody rzeczowe od Sponsorów i Fundatorów. Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY przekazało zestaw SITA do nauki języków obcych oraz komputerowe kursy języka angielskiego. Pięciu najlepszych olimpijczyków otrzymało zaproszenia na płatne staże w firmie Kuehne + Nagel. Firma Emapa przekazała program Transport+, firma Syntea – voucher na szkolenie z zakresu transportu towarów niebezpiecznych. Przedstawiciel Aviation Consulting wręczył natomiast książki pt. „Działalność spedytora w organizowaniu towarowego transportu lotniczego” i zaprosił zwycięzcę na kurs pilotażu dronów.
VIII edycja olimpiady wiodła tradycyjnie przez trzy etapy. Pierwszy – szkolny, w którym wystartowało 7127 uczniów odbył się w październiku 2015 roku w 294 szkołach ponadgimnazjalnych na terenie całej Polski. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 588 uczniów. Po okręgowych eliminacjach, w marcowym finale, zmagało się 58 najlepszych.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *