Panie Marszałku! Wysoki Sejmie! Nowoczesna i Platforma Obywatelska to partie wolnościowe i w pełni demokratyczne, których członkowie mogą bez przeszkód mówić to, co myślą, nawet wtedy, kiedy nie myślą.
Nie myślą
Panie Marszałku! Wysoki Sejmie! Nowoczesna i Platforma Obywatelska to partie wolnościowe i w pełni demokratyczne, których członkowie mogą bez przeszkód mówić to, co myślą, nawet wtedy, kiedy nie myślą.
6 kwietnia 2017 r.
Komuna, komuna, komuna…
Panie Marszałku! Wysoki Sejmie! Chciałbym poruszyć pewien niepokojący problem, którego rozwiązanie być może leży w gestii organów Sejmu. Dlatego uprzejmie proszę szanowny Konwent Seniorów w trybie regulaminowym o interwencję i skłonienie posłów Platformy Obywatelskiej do zaprzestania podczas obrad Sejmu natrętnej autoprezentacji i bezpardonowej autoreklamy. Do partyjnej agitacji, autoprezentacji i autoreklamy dochodzi bowiem zawsze wtedy, gdy z ław poselskich PO podnoszą się wrzaski: Komuna, komuna, komuna! Tak na marginesie, istnieje tylko jeden sposób na to, by w ławach poselskich Nowoczesnej i PO zapanował spokój, a nawet pozbawiona kompleksów pogoda ducha. Spokój, a może i grobowa cisza zapanują w ławach poselskich Nowoczesnej i PO wtedy, gdy ich posłowie będą zabierać głos wyłącznie w sprawach, na których się znają.
5 kwietnia 2017 r.
Szklana głowa na grzbiecie
Panie Marszałku! Wysoki Sejmie! Dedykowana liderom opozycji totalnej recenzja wydarzeń zapoczątkowanych 16 grudnia 2016 r. i jednocześnie przestroga odnośnie do projektów na przyszłość opowiedziana słowami wielkiego angielskiego poety Geoffreya Chaucera: ?A ów, co głowę ma szklaną na grzbiecie, niechaj kamieni nie podrzuca przecie?.
23 marca 2017 r.
Rozmowa konia z dyszlem
Panie Marszałku! Wysoki Sejmie! Infantylizujący część polskiej sceny politycznej, samookreślający się jako opozycja totalna spór o przywództwo pomiędzy Ryszardem Petru i Grzegorzem Schetyną pod względem intelektualnym i merytorycznym przypomina rozmowę konia z dyszlem. Konkretny przydział roli w tym szczególnym przypadku nie czyni żadnej różnicy.
22 marca 2017 r.
SZYMON GIŻYŃSKI