Nie lubię poniedziałku…

Raków Częstochowa dość sensacyjnie przegrał w poniedziałek, 29.lipca br. przed własną publicznością z Cracovią, 0:1 w spotkaniu kończącym drugą serię gier o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów dla “Pasów” zdobył w 48.minucie Mikkel Maigaard Jakobsen.

Początek poniedziałkowego spotkania przy Limanowskiego należał do podopiecznych Marka Papszuna, którzy zepchnęli gości do głębokiej defensywy. Pierwszy strzał na bramkę Henricha Ravasa oddał w 12 minucie, Karl Gustav Vilhelm Berggren, jednak Jego uderzenie nie sprawiło problemów golkiperowi gości.

W 39 min Amir Al-Ammari świetnie zagrał do Micka van Burena i tylko dobra interwencja Frana Tudora udaremniła tę akcję.  Tuż przed przerwą częstochowianie stanęli przed szansą zdobycia gola, jednak po centrze Jeana Carlosa Silvy Rochy, tuż nad poprzeczką uderzał Ante Crnac. Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą odsłonę znacznie lepiej rozpoczęli krakowianie, którzy już w 48 minucie ku zaskoczeniu gospodarzy objęli prowadzenie. “Centrostrzałem” z prawej strony boiska popisał się Mikkel Maigaard Jakobsen. Przy stracie gola “wielbłąda” popełnił bramkarz Rakowa – Kacper Trelowski. Z kolei dla wychowanka duńskiego Varde IF był to…pierwszy gol w barwach Cracovii, odkąd jest Jej zawodnikiem, czyli od rundy wiosennej sezonu 2023/2024!

Po stracie gola podopieczni Marka Papszuna ruszyli do odrabiania straty. Na trzydzieści minut przed zakończeniem meczu golkipera gości próbował zaskoczyć strzałem z dystansu – Ante Crnac. Swoje okazje mieli również Eric Ouma Otieno, Jean Carlos Silva Rocha Kamil Pestka, Bogdan Racovitan i przed samym końcowym gwizdkiem – ponownie Ante Crnac. Jednak w tym dniu bramka Cracovii była jak “zaczarowana” i tym samym Raków Częstochowa przegrał z Cracovią, 0:1 w spotkaniu kończącym drugą serię w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Piłkarze Rakowa Częstochowa mają na swoim koncie trzy punkty i w tabeli plasują się na ósmej pozycji. Kolejne ligowe spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w sobotę, 3.sierpnia br. O godzinie 14:45 częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim przy ulicy Bukowej 1. W drużynie GKS-u Katowice występuje dwóch byłych zawodników Rakowa – Grzegorz Rogala i Jakub Arak. Tekstową relację LIVE z tego meczu przeprowadzi Gazeta Częstochowska na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Natomiast mecz “na żywo” od godziny 14:15 pokaże Canal + Sport 3. Katowiczanie z dorobkiem trzech “oczek” plasują się w tabeli na dziesiątej lokacie. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim w Katowicach przy ulicy Bukowej 1. Obiekt posiada 9 511 miejsc i wszystkie są siedzące.

29.07.2024, g.19:00: Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Raków”):

RKS Raków Częstochowa – KS Cracovia 0:1, (0:0),

Bramka:

0:1: Maigaard 48′

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: K.Pestka 73′ (faul), Rocha 77′ (faul) – Al-Ammari 43′ (faul), Jugas 60′ (faul). W 63 minucie żółtą kartką został napomniany trener bramkarzy Cracovii, Maciej Palczewski. Widzów: 5481.

RKS Raków Częstochowa: 1.Kacper Trelowski – 25.Bogdan Racovitan, 88.Matej Rodin (71′ 26.Eric Ouma Otieno), 33.Kamil Pestka, 7.Fran Tudor (kpt), 5.Karl Vilhelm Gustav Berggren, 30.Władysław Koczerchin (37′ 8.Ben Lederman), 19.Ante Crnac, 84. Adriano Luis Amorim Santos “Adriano Amorim (46′ 97.Lázaros Lábrou), 20.Jean Carlos Silva Rocha (89′ 21.Dawid Drachal), 9.Patryk Makuch (71′ 18.Jonatan Braut Brunes).

Rezerwowi: 12.Dušan Kuciak – 4.Strátos Svárnas, 23.Péter Baráth, 29.David Ezeh.

Trener: Marek Papszun.

KS Cracovia: 27.Henrich Ravas – 25.Otar Kakabadze (kpt), 22.Arttu Hoskonen (23′ 24.Jakub Jugas), 15.Kamil Glik, 5.Virgil Eugen Ghiță, 19.Davíð Kristján Ólafsson, 6.Amir Fouad Abboud Al-Ammari (68′ 8.Jani Atansov), 88.Patryk Sokołowski (81′ 10.Michał Rakoczy), 11.Mikkel Maigaard Jakobsen, 7.Mick van Buren, 9.Benjamin Källman (81′ 17.Mateusz Bochnak).

Rezerwowi: 13.Sebastian Madejski – 16.Bartosz Biedrzycki, 18.Filip Rózga, 20.Karol Knap, 77.Patryk Janasik.

Trener: Dawid Kroczek.