Exact Systems przekazał Politechnice Częstochowskiej ultranowoczesny mikroskop


Politechnika Częstochowska wzbogaciła się o ultranowoczesny cyfrowy mikroskop o wartości ponad 150 tys. zł. Prezent od Exact Systems będzie służył studentom Zakładu Przetwórstwa Polimerów do dydaktyki oraz realizacji prac naukowych i badawczych. Częstochowska firma już od kilku lat aktywnie angażuje się w inicjatywy na rzecz współpracy świata nauki ze światem biznesu. M. in. założyła Szkołę Jakości oraz prowadzi program ambasadorski na Politechnice Częstochowskiej.

Exact Systems realizuje kolejną inicjatywę w ramach współpracy z Politechniką Częstochowską, stanowiącą wiodący ośrodek naukowy w regionie.
– Poprzez Szkołę Jakości dzielimy się ze studentami posiadaną wiedzą ekspercką w dziedzinie przemysłu motoryzacyjnego. Poprzez program ambasadorski łączymy studentów z naszymi miejscami pracy. Natomiast poprzez przekazanie mikroskopu chcemy zwiększyć potencjał badawczy uczelni i mieć wkład w powstające na niej prace dyplomowe i badawcze. Wybraliśmy konkretną jednostkę Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki – Zakład Przetwórstwa Polimerów – gdyż wśród naszych klientów mamy liczną grupę dostawców komponentów właśnie z tworzyw sztucznych oraz obserwujemy ogromny wzrost produkcji w sektorze przetwórstwa tworzyw w naszym regionie. Nasza współpraca z Politechniką Częstochowską to przykład rozwoju nauki i budowy silnej więzi tego świata ze światem biznesu oraz firmami przemysłowymi. W końcu w ośrodkach akademickich kształtuje się przyszłość polskiej gospodarki. To, jak będzie wyglądała, zależy przede wszystkim od poziomu edukacji i kompetencji zawodowych studentów – przyszłych pracowników – powiedział Lesław Walaszczyk, wiceprezes zarządu Exact Systems.
Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się we wtorek, 27 czerwca br., w gabinecie Dziekana Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej. W spotkaniu uczestniczyli Lesław Walaszczyk, wiceprezes Exact Systems, prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol, Rektor Politechniki Częstochowskiej, prof. Małgorzata Klimek, Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki, prof. Przemysław Postawa, Pełnomocnik Dziekana ds. współpracy z biznesem, prof. Arkadiusz Szarek, Dyrektor Instytut Technologii Mechanicznych oraz przedstawiciele Politechniki Częstochowskiej i Exact Systems.
Przekazany mikroskop będzie wykorzystywany do realizacji prac naukowych i badawczych, ale również do dydaktyki i zapoznania studentów z nowoczesnymi urządzeniami pomiarowymi i ich obsługą.
– Otrzymany sprzęt stanowi cenny materiał dydaktyczny w procesie kształcenia. Kolejna inicjatywa Exact Systems, której beneficjentem jest Politechnika Częstochowska, z pewnością przyczyni się do jeszcze wyższego poziomu realizowanych prac magisterskich i inżynierskich naszych studentów. Być może w przyszłości znajdą oni zatrudnienie właśnie w branży motoryzacyjnej i Exact Systems. Firmy coraz częściej chcą być obecne na naszej uczelni, co świadczy o ich dużej dojrzałości i świadomości społecznej odpowiedzialności biznesu. Na całym świecie firmy przemysłowe wyposażają uczelnie w sprzęt, maszyny, aparaturę, a nawet całe laboratoria, chcąc pozyskać najlepszych studentów do pracy lub promować swoje rozwiązania czy maszyny. Dzięki temu studenci, w szczególności kierunków technicznych, mają kontakt z najnowocześniejszymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, co powoduje, że są znacznie lepiej przygotowani do późniejszej pracy. Mamy nadzieję, że ten sposób prowadzenia biznesu będzie obopólną korzyścią i promocją firm i uczelni – powiedział Przemysław Postawa, Pełnomocnik Dziekana ds. współpracy z biznesem, Politechnika Częstochowska.
Mikroskop Keyence VHX-900F
Dla Zakładu Przetwórstwa Polimerów Politechniki Częstochowskiej Exact Systems przekazał ultranowoczesny cyfrowy mikroskop VHX-900F renomowanej japońskiej firmy Keyence o wartości ponad 145 tys. zł. Mikroskop wyposażony jest w dwa obiektywy oraz oświetlacz światłowodowy ze sterowanym obszarem oświetlania. Ponadto, posiada zmotoryzowaną oś Z, która pozwala na uzyskanie bardzo dużej głębi ostrości przy dużych powiększeniach, ale również wykonać pomiary obserwowanych próbek. Jest to zupełnie nowe i unikatowe podejście do budowy i działania mikroskopu.
***
Exact Systems S.A. działa od 2004 r. i jest liderem branży kontroli jakości, czyli selekcji, naprawy i sortowania części, komponentów oraz wyrobów gotowych dla przedstawicieli branży motoryzacyjnej w Polsce i jedną z największych firm w Europie. Głównymi odbiorcami usług firmy są dostawcy i poddostawcy dla przemysłu motoryzacyjnego oraz producenci samochodów. Klientami firmy są również zakłady zajmujące się produkcją wielkoseryjną z branży elektronicznej, AGD oraz kosmetycznej. Obecnie firma posiada swoje przedstawicielstwa 12 państwach: w Polsce, Czechach, Niemczech, Słowacji, Turcji, Rumunii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Belgii, Holandii oraz Chinach.
Firma kładzie duży nacisk na jakość świadczonych usług oraz na rzetelność i stabilność we współpracy ze swoimi kontrahentami. Współpraca z Exact Systems pomaga osiągnąć najwyższe standardy jakości oraz wspiera organizację procesów produkcyjnych.

R, foto: Exact Systems

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *