Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie otwiera rekrutację na RATOWNICTWO MEDYCZNE – studia licencjackie prowadzone będą głównie w weekendy


Decyzją Ministra Nauki z 9 lipca 2024 r., Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie uzyskała pozwolenie na utworzenie studiów pierwszego stopnia, o profilu praktycznym, na kierunku „Ratownictwo medyczne”.

 

Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie kształci kadry medyczne od 30 lat: dotychczas
na kierunku „pielęgniarstwo” – studia pierwszego stopnia licencjackie oraz studia drugiego stopnia magisterskie; od lipca br. również na kierunku „ratownictwo medyczne”. Wysoki poziom oraz jakość kształcenia na prowadzonych kierunkach, dbałość o dobro studenta, działalność zgodna z zasadami etyki, a także działalność społeczna potwierdzane są cyklicznie pozytywnymi ocenami Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz certyfikatami Ministra Zdrowia, wydawanymi na podstawie opinii Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych (ostatnie opinie i akredytacje w roku 2023 i 2024).

Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie oferuje studentom nowoczesne metody nauczania, w tym w Centrum Symulacji Medycznych, szeroko rozbudowany system stypendialny, bezzwrotne wsparcie na studiach pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, atrakcyjne wymiany zagraniczne w krajach Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ oraz szereg bezpłatnych szkoleń i kursów w ramach licznie realizowanych przez Uczelnię projektów współfinansowanych przez Unię Europejską (w roku 2024 rozpoczynamy realizację dwóch takich projektów).

 11 lipca 2024 r. Rektor dr n. społ. inż. Joanna Wojtyra, podpisała z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie umowę o dofinansowanie projektu pt.: „Kształcenie na potrzeby gospodarki na kierunku Pielęgniarstwo I stopnia i Pielęgniarstwo II stopnia”, złożonego przez Uczelnię w odpowiedzi na konkurs nr FERS.01.05-IP.08-006/23 „Kształcenie na potrzeby gospodarki”, ogłoszony w ramach Działania 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym w ramach Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. Celem projektu jest opracowanie i wdrożenie w Wyższej Szkole Zarządzania w Częstochowie kompleksowego wsparcia na kierunku „pielęgniarstwo” umożliwiającego dostosowanie kwalifikacji i kompetencji studentów do potrzeb gospodarki i rynku pracy, a także rozwój kompetencji kadry dydaktycznej. Projekt realizowany będzie do 31 grudnia 2028 r. i przewiduje się w nim wprowadzenie zmian do programu kształcenia na kierunku „pielęgniarstwo”, we współpracy z pracodawcami, w celu wyposażenia absolwentów w dodatkowe umiejętności praktyczne, doposażenie Centrum Symulacji Medycznych w specjalistyczne symulatory i trenażery, jak również szkolenia dla kadry dydaktycznej z zakresu kompetencji cyfrowych, rozwoju świadomości i umiejętności na rzecz zielonej transformacji, projektowania uniwersalnego, kompetencji dydaktycznych i merytorycznych.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *