Wicemistrzynie Polski nie pozostawiły złudzeń…

Beniaminek Orlen Ekstraligi Kobiet, FC Skra Ladies Częstochowa przegrała w sobotę, 24 sierpnia br. z wicemistrzem Polski, GKS-em Katowice aż 1:6 w spotkaniu trzeciej kolejki. Honorowego gola dla częstochowianek zdobyła w 87.minucie, Marianna Litwiniec. Natomiast strzeleckim kunsztem w ekipie przyjezdnych popisała się Reprezentantka Polski, Nicola Brzęczek, która nie dość, że w pierwszej części gry ustrzeliła klasycznego hat-tricka (24′, 36′, 38′) to jeszcze w drugiej odsłonie “dorzuciła” jedno trafienie w czwartej, ostatniej minucie doliczonego czasu gry drugiej części rywalizacji.

Spotkanie ze względu na remont sztucznej murawy przy ulicy Loretańskiej 20, gdzie spotkania w Orlen Ekstralidze Kobiet w roli gospodyń rozgrywa drużyna pod wodzą Szymona Młynka zostało właśnie “gościnnie” rozegrane na obiekcie przy ulicy Krakowskiej 80.

Początek meczu co zrozumiałe należał do aktualnego wicemistrza Polski, drużyny GKS-u Katowice. Przyjezdne bardzo szybko wypracowały sobie olbrzymią przewagę. W 6 minucie worek z bramkami rozwiązała Gabriela Grzybowska, która pięknym strzałem w samo okienko bramki pokonała Martinę Geletovą. W 20 minucie katowiczanki za sprawą Marleny Hajduk strzałem z “wapna” podwyższyły prowadzenie. Piłka jeszcze otarła się po  rękach bramkarki nominalnych gospodyń i wpadła do bramki. W 28 minucie meczu miała miejsce dość niecodzienna sytuacja. Kontuzji doznała sędzina liniowa Pani Anna Dąbrowska. Spotkanie zostało….przerwane na około dziesięć minut i w tym czasie oczekiwano na przyjazd rezerwowego arbitra liniowego, który pojawił się na murawie i obydwie drużyny mogły kontynuować grę.

Między 24 a 38 minutą spotkania to popis jednej zawodniczki a mianowicie Reprezentantki Polski, Nikoli Brzęczek która trzykrotnie pokonała golkiperkę Skry Ladies Częstochowa i tym samym ustrzeliła klasycznego hat-tricka! Do przerwy piłkarki GKS-u Katowice prowadziły aż 5:0  z FC Skrą Ladies Częstochowa na Stadionie Miejskim “Victoria” przy ulicy Krakowskiej 80.

W drugiej części gry spotkanie nadal było rozgrywane w potwornym upale. Przyjezdne przy bardzo wysokim prowadzeniu już tak nie forsowały bramki Martiny Geletovej. W 87 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Justyny Matusiak najwyżej do piłki wyskoczyła Marianna Litwiniec i strzałem głową pokonała Kingę Seweryn. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 1:5 dla drużyny ze Stolicy Górnego Śląska, to tuż przed końcowym gwizdkiem arbiter głównej Pani Patrycji Turczyn z Rzeszowa po raz czwartym w tym spotkaniu na listę strzelców wpisała się Nicola Brzęczek.

Tym samym FC Skra Ladies Częstochowa w swoim trzecim spotkaniu w Orlen Ekstralidze Kobiet doznała trzeciej porażki, przegrywając z GKS-em Katowice, aż 1:6. Częstochowianki mają na swoim koncie zero punktów i w tabeli plasują się na jedenastej, przedostatniej pozycji.

Kolejne ligowe spotkanie zespół pod wodzą Szymona Młynka rozegra dopiero w dniach 14/15.09.2024. W Częstochowie już najprawdopodobniej na stadionie przy ulicy Loretańskiej 20 rywalem będzie Grot UKS SMS Łódź. Szkoleniowcem drużyny z Łodzi jest były czterokrotny Reprezentant Polski, Marek Chojnacki.

1:6: Brzęczek 90+4′

Sędziowała: Patrycja Turczyn (Rzeszów). Żółte kartki: Ozierańska 80′ (faul), Litwiniec 89′ (faul) -Tkaczyk 80′ (faul). Widzów: 100.

FC Skra Ladies Częstochowa: 23.Martina Geletova – 6.Weronika Szmatuła, 8.Justyna Matusiak (kpt), 11.Stefania Urbańska (62′ 77.Pavlina Hrdlickova), 13.Oliwia Krysman, 16.Zofia Dubiel, 18.Paulina Czechowska (74′ 10.Maja Ozierańska), 19.Aleksandra Sudyk, 21.Pola Lulkowska (62′ 5.Nikola Młynek), 28.Joanna Krzyżanowska (74′ 17.Natalia Kuźdub), 48.Marianna Litwiniec.

Rezerwowe: 27.Karolina Szulc – 2.Kinga Baszewska, 3.Kaja Cierpiał, 20.Zuzanna Kubiciel, 25.Zuzanna Sikora.

Trener: Szymon Młynek.

GKS Katowice: 31.Kinga Seweryn – 5.Gabriela Grzybowska, 6.Klaudia Maciążka (57′ 10.Amelia Bińkowska), 7.Aleksandra Nieciąg, 7.Karolina Bednarz (57′ 23.Julia Włodarczyk), 14.Anita Turkiewicz (kpt), 16.Nicola Brzęczek, 17.Kamila Tkaczyk, 21.Marlena Hajduk (57′ 3.Patrycja Michalczyk), 24.Klaudia Słowińska (84′ 30.Natalia Kulig).

Rezerwowe: 33.Zuzanna Błaszczyk – 4.Katarzyna Nowak, 47.Julia Langosz, 89.Alicja Wojas.

Trener: Karolina Koch.