Victoria Częstochowa zdobywcą Poltent Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa

Występująca w 1 Lidze Śląskiej InterHall – KOS Victoria Częstochowa pokonała w środę, 23.października br. w Koniecpolu – tamtejszą Pilicę, 3:0 w Finałowym spotkaniu o Poltent Piłkarski Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa. Zespół z Koniecpola na co dzień rywalizuje w rozgrywkach Klasy Okręgowej w grupie śląskiej drugiej (Częstochowa- Lubliniec).

Gole dla zespołu prowadzonego przez Adriana Pasiekę w tym spotkaniu zdobyli: Krystian Przybylski, Marcin Kowalski i Michał Włodarek.

Tym samym piłkarze Victorii Częstochowa obronili trofeum wywalczone w ubiegłym sezonie, kiedy to w Finałowym spotkaniu rozegranym 18.października br. pokonali na własnym stadionie rezerwy Rakowa Częstochowa, ale dopiero w konkursie rzutów karnych, 3:1. W regulaminowym czasie gry był wynik 1:1.

Po zakończeniu spotkania w Koniecpolu, drużyna częstochowskiej Victorii otrzymała z rąk Prezesa Podokręgu Częstochowa – okazałe trofeum, złote medale oraz czek wysokości 2 500 zł. Natomiast finalista otrzymał czek o wartości 1 500 zł.

Dodatkowo zwycięzca Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Poltent Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa otrzymał prawo reprezentowania Podokręgu Częstochowa w rozgrywkach o Poltent Piłkarski Puchar Polski na szczeblu ŚlZPN w rundzie wiosennej obecnego sezonu.