“The Papszun One” już wygrywa!

Raków Częstochowa pokonał w niedzielny (21.07.2024) wieczór na wyjeździe beniaminka PKO Bank Polski Ekstraklasy – Motor Lublin, 2:0 w inauguracyjnym spotkaniu nowego sezonu 2024/2025 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gole dla “Czerwono – niebieskich” w tym meczu zdobyli : Ante Crnac (32′) oraz Dawid Drachal na trzy minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry drugiej części spotkania.

Lublinianie wrócili na “piłkarskie salony” w naszym kraju po 32.latach nieobecności i już w pierwszej serii gier obecnego sezonu na podopiecznych zaledwie…31 letniego trenera Motoru – Mateusza Stolarskiego (najmłodszego szkoleniowca w obecnej kampanii PKO Bank Polski Ekstraklasy) czekał Raków Częstochowa z powracającym po roku przerwy na trenerską ławkę, Markiem Papszunem.

Od samego początku spotkania na boisku przewagę posiadali goście, jednak pod bramką Ivana Brkicia brakowało skutecznego wykończenia. Co ciekawe po okresie przewagi Rakowa to…gospodarze byli bardzo blisko objęcia prowadzenia w tym meczu, kiedy to w 17 minucie, kiedy to Kacper Trelowski za długo zwlekał z wybiciem futbolówki. Dopadł do niego Piotr Ceglarz i zmusił do błędu, bo bramkarz podał pod nogi Michała Króla. Wychowanek Granitu Bychawy uderzył wprost w blokującego strzał golkipera Rakowa, tym samym po tej interwencji odpokutowując swoją winę.

W 24.minucie meczu arbiter główny Pan Jarosław Przybył z Kluczborka początkowo wskazał na “wapno” i rzut karny dla Rakowa, kiedy to Władysław Koczerchin uderzał i trafił w rękę Kamila Kruka. Jednak po analizie VaR sędzia główny zmienił swoją decyzję.

Osiem minut później częstochowianie objęli prowadzenie, kiedy to trójkową akcję Koczerchin – Tudor – Crnac, skutecznie wykończył ten trzeci pokonując z bliskiej odległości Ivana Brkicia. Do przerwy mimo jeszcze kilku sytuacji ze strony Rakowa wynik już nie uległ zmianie i goście schodzili na przerwę zasłużnie prowadząc 1:0.

W drugiej odsłonie podopieczni Marka Papszuna grali jeszcze lepiej. W 55.minucie blisko zdobycia swojego debiutanckiego gola w barwach Rakowa był Adriano Luis Amorim Santos “Adriano Amorim”, jednak po uderzeniu Brazylijczyka piłka zmierzająca w światło bramki odbiła się jeszcze od pleców jednego z zawodników gospodarzy i wyszła na rzut rożny. W 64.minucie gospodarze mogli doprowadzić do remisu, jednak po bardzo mocnym uderzeniu kapitana Motoru – Piotra Ceglarza, futbolówka poszybowała ponad bramką strzeżoną przez Kacpra Trelowskiego.

W 87.minucie spotkania częstochowianie zdobyli drugiego gola. Wprowadzony trzy minuty wcześniej na plac gry Dawid Drachal skutecznie sfinalizował podanie Ante Crnaca i z bliska pokonał Ivana Brkicia. Do samego końca spotkania więcej goli już nie padło i tym samym Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Motor Lublin, 2:0 w pierwszej kolejce sezonu 2024/2025 PKO Bank Polski Ekstraklasy. W drużynie gospodarzy całe spotkanie rozegrał były zawodnik Rakowa, Piotr Ceglarz.

Kolejny mecz zespół pod wodzą Marka Papszuna rozegra w poniedziałek, 29.lipca br. O godzinie 19:00 przy Limanowskiego 83 – Raków Częstochowa będzie podejmował Cracovię. Ten mecz “na żywo” pokaże Canal + Sport 3. Będzie On również dostępny w usłudze Canal + online. Sprzedaż biletów na to spotkanie wystartuje w poniedziałek, 22.lipca br. o godzinie 10:00.

21.07.2024, g.20:15 : Lublin (Arena Lublin):

RKS Motor Lublin – RKS Raków Częstochowa 0:2, (0:1),

0:1: Crnac 32′

0:2: Drachal 87′

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Racovitan 76′ (faul), Crnac 81′ (faul). W 39 minucie meczu żółtą kartką został napomniany asystent trenera Marka Papszuna – Dawid Szwarga. Widzów: 14 158.

RKS Motor Lublin: 40.Ivan Brkić – 17.Filip Wójcik, 74.Kamil Kruk (43′ 39.Marek Kristián Bartoš ), 21.Sebastian Rudol, 24.Filip Luberecki (78′ 28.Paweł Stolarski), 26.Michał Król, 68.Bartosz Wolski, 37.Mathieu Scalet (78′ 22.Christopher Serge Simon), 8.Krzysztof Kubica (59′ 30.Mbaye Jacques Ndiaye), 77.Piotr Ceglarz (kpt), 90.Samuel Mráz (59′ 11.Kaan Caliskaner).

Rezerwowi: 1.Kacper Rosa – 3.Patryk Romanowski, 55.Marcel Gąsior, 10.Rafał Król.

Trener: Mateusz Stolarski.

RKS Raków Częstochowa: 1.Kacper Trelowski – 25.Bogdan Racovitan, 88.Matej Rodin, 33.Kamil Pestka, 7.Fran Tudor (kpt) (90′ 4.Strátos Svárnas), 5.Karl Gustav Vilhelm Berggren, 30.Władysław Koczerchin (84′ 23.Péter Baráth), 19.Ante Crnac, 84. Adriano Luis Amorim Santos “Adriano Amorim (78′ 26.Erick Ouma Otieno), 20.Jean Carlos Silva Rocha, 9.Patryk Makuch (84′ 21.Dawid Drachal).

Rezerwowi: 12.Dušan Kuciak – 8.Ben Lederman, 27.Bartosz Nowak, 91.Tomasz Walczak, 97.Lázaros Lábrou.

Trener: Marek Papszun.