Ta ostatnia minuta…

W spotkaniu drugiej kolejki o mistrzostwo Orlen Ekstraligi Kobiet – beniaminek Skra Ladies Częstochowa przegrała w niedzielę, 18.sierpnia br na wyjeździe ze Stomilankami Olsztyn, 2:3. Podopieczne Szymona Młynka jeden punkt straciły w trzeciej minucie doliczonego czasu gry drugiej części spotkania, kiedy to Karolinę Szulc pokonała Tabatha Gaucha.

Dwa gole dla gospodyń w tym spotkaniu zdobyła Brazylijka – Bruna Peligrinelli – Marques, która wpisała się na listę strzelczyń w w 14 oraz 59 minucie spotkania. Natomiast dubletem dla częstochowianek popisała się kapitan Skry Ladies Częstochowa – Justyna Matusiak, która pokonała bramkarkę Stomilanek Olsztyn – Ewę Sikorę w 25 oraz w 76 minucie.

Gdy wydawało się, że niedzielne spotkanie w stolicy Warmii i Mazur zakończy się podziałem punktów, to w trzeciej minucie doliczonego czasu gry debiutująca w zespole Tabatha Gaucha wykorzystała podanie od Katarzyny Kałużnej i pewnym strzałem po ziemi dała prowadzenie swojemu zespołowi.

Tym samym drużyna FC Skry Ladies Częstochowa przegrała na wyjeździe ze Stomilankami Olsztyn, 2:3 w spotkaniu drugiej kolejki o mistrzostwo Orlen Ekstraligi Kobiet. Częstochowianki jako beniaminek rozgrywek po dwóch meczach mają na swoim koncie zerowy dorobek punktowy i w tabeli zajmują dziesiątą lokatę.

Kolejne ligowe spotkanie zespół pod wodzą Szymona Młynka rozegra w sobotę, 24 sierpnia br. O godzinie 16:00 na Miejskim Stadionie Piłkarskim “Skra” przy ulicy Loretańskiej rywalem będzie aktualny wicemistrz Polski – GKS Katowice. Zespół pod wodzą Karoliny Koch z kompletem punktów po dwóch seriach gier plasuje się w tabeli na drugiej pozycji.

3:2: Gaucha 90+3′

Sędziowała: Ewelina Fiodorczuk – Sipko (Białystok). Żółte kartki: Ogierman, Marques, Sokołowska – Szmatuła, Matusiak.

KKP Stomilanki Olsztyn: Ewa Sikora – Amanda Turowska (46′ Klaudia Łepska), Oliwia Ogierman (kpt), Karolina Taranowska, Justyna Libera, Katarzyna Kałużna, Adrianna Rosiak (46′ Julia Sitarz), Alicja Sokołowska, Bruna Peligrinelli – Marques (85′ Oliwia Korzec), Kinga Puchalska (46′ Amelia Golubska), Nikola Przytuła (46′ Tabatha Gaucha). Trener: Dariusz Maleszewski.

FC Skra Ladies Częstochowa: Karolina Szulc – Paulina Czechowska (75′ Maja Ozierańska), Marianna Litwiniec, Oliwia Krysman, Natalia Liczko (60′ Nikola Młynek), Zofia Dubiel, Aleksandra Sudyk, Pola Lulkowska (88′ Stefania Urbańska), Weronika Szmatuła, Joanna Krzyżanowska, Justyna Matusiak (kpt). Trener: Szymon Młynek.