Raków wciąż bez zwycięstwa na Limanowskiego

Raków Częstochowa bezbramkowo zremisował w piątek, 9.sierpnia br. z poznańskim Lechem w spotkaniu czwartej kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Początek piątkowego spotkania przypominał “piłkarskie szachy”. Pierwsi strzał na bramkę oddali goście za sprawą Filipa Szymczaka, ale Jego uderzenie było niecelne. W odpowiedzi 120.sekund później również niecelnie ale  dystansu na bramkę Bartosza Mrozka strzelał Patryk Makuch. Piłka po Jego uderzeniu minęła prawy słupek bramki “Kolejorza”.

W 22.minucie groźnie na bramkę strzeżoną przez wychowanka Polonii Łaziska Górne uderzał Ante Crnac. Jednak w tej sytuacji skuteczną paradą popisał się golkiper gości. Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej części gry olbrzymią przewagę na boisku posiadali podopieczni Marka Papszuna. W 56.minucie wysoko ponad bramką Bartosza Mrozka uderzał Władysław Koczerchin. Natomiast 60 sekund później groźne uderzenie Ante Crnaca z najwyższym trudem sparował golkiper Lecha Poznań. Na trzydzieści minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry drugiej części spotkania ponownie przed szansą zdobycia gola stanął Władysław Koczerchin, jednak i tym razem po strzale Ukraińca piłka poszybowała wysoko ponad bramką gości.

Na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry w świetnej sytuacji znalazł się Jean Carlos, ale górą z tego pojedynku wyszedł golkiper przyjezdnych. W 88.minucie częstochowianie co prawda zdobyli bramkę, jednak na spalonym znajdował się Ante Crnac i arbiter główny Pan Szymon Marciniak z Płocka nie mógł uznać tego trafienia.

Do samego końca spotkania żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i tym samym Raków Częstochowa bezbramkowo zremisował przed własną publicznością z Lechem Poznań w spotkaniu czwartej serii gier o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy.  Należy podkreślić, że drużyna rywali w całym spotkaniu nie oddała ani jednego celnego strzału!

Kolejne ligowe spotkanie częstochowianie rozegrają w niedzielę, 18.sierpnia br. O godzinie 20:30 Raków Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. To spotkanie zostanie rozegrane na Arenie Zabrze przy ulicy Roosevelta 81. Mecz “na żywo” od godziny 20:10 pokaże Canal + Sport 3. Zespół pod wodzą Marka Papszuna ma na swoim koncie siedem punktów. Zabrzanie podobnie jak Raków uzbierali taką samą zdobycz punktową.

09.08.2024, g.20:30: Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Raków”):

RKS Raków Częstochowa – KKS Lech Poznań 0:0,

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Otieno 44′ (faul), Svárnas 90+4′ (faul) – Milić 90+10′ (faul). W 90+4′ żółtą kartką został napomniany asystent trenera Marka Papszuna – Dawid Szwarga. W 90+6′ czerwoną kartką został napomniany trener przygotowania fizycznego Rakowa Częstochowa – Michał Garnys. Widzów: 5500.

RKS Raków Częstochowa: 1.Kacper Trelowski – 7.Fran Tudor (kpt), 4.Strátos Svárnas, 33.Kamil Pestka, 20.Jean Carlos Silva Rocha, 5.Karl Vilhelm Gustav Berggren, 30.Władysław Koczerchin (90+3′ 23.Péter Baráth), 19.Ante Crnac, 84.Adriano Luis Amorim Santos “Adriano Amorim” (73′ 17.Jakub Myszor), 26.Eric Ouma Otieno (73′ 21.Dawid Drachal), 9.Patryk Makuch (72′ 18.Jonatan Braut Brunes).

Rezerwowi: 12.Dušan Kuciak – 3.Milan Rundić, 8.Ben Lederman, 88.Matej Rodin, 97.Lázaros Lábrou..

Trener: Marek Papszun.

KKS Lech Poznań: 41.Bartosz Mrozek – 2.Joel Vieira Pereira “Joel Pereira”, 3.Alex Raymond Douglas, 16.Antonio Milić, 15.Michał Gurgul, 21.Dino Hotić (69′ 8.Ali Gholizadeh), 22.Radosław Murawski (kpt), 43.Antoni Kozubal, 7.Afonso Gamelas de Pinho Sousa “Afonso Sousa” (90+2′ 20.Ian Jakob Hoffmann), 50.Adriel D’Avila Ba Loua (57′ 11.Daniel Noel Mikael Håkans), 17.Filip Szymczak (57′ 19.Bryan Benjamin Solhaug Fiabema).

Rezerwowi: 35.Filip Bednarek – 55.Maksymilian Pingot, 56.Kornel Lisman, 90.Wojciech Mońka.

Trener: Niels Frederiksen.