Powrót Norwida na zwycięską ścieżkę. Wygrana w Nysie za trzy punkty

Steam Hemarpol Norwid Częstochowa szybko zrehabilitował się za niedzielną przegraną w Zawierciu. W środę (16 października) „Błękitno-Granatowi” – w zaległym meczu 4. kolejki PlusLigi – pokonali na wyjeździe PSG Stal Nysa 3:1.

W pierwszym secie początkowo wynik oscylował w okolicach remisu. Później przewagę zyskali gospodarze (16:12). Szybko jednak ją stracili. Goście bowiem najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie wyszli na prowadzenie (18:17). Już do końca odsłony częstochowianie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Duża w tym była zasługa Milada Ebadipoura oraz Patryka Indry. Ostatecznie gracze Norwida zwyciężyli 25:20.

Druga partia lepiej układała się najpierw dla miejscowych (7:4). Jednakże niemal natychmiast inicjatywę przejęli przyjezdni, którzy po kilku akcjach prowadzili już 9:8. Przez chwilę jeszcze trwała zacięta rywalizacja, po czym siatkarze z Częstochowy mieli po swojej stronie trzy punkty przewagi (14:11). Ekipa z opolskiego jednak nie odpuszczała i na tablicy wyników – za sprawą aktywności Michała Gierżota – widniało 20:20. W końcówce jednak Norwid wykorzystał słabszą dyspozycję przeciwnika i wygrał 25:21.

Początek trzeciej odsłony był zażarty jednak po kilku minutach przewagę zdobyli nysanie (10:7). Zespół Stali następnie – dzięki grze Remigiusza Kapicy czy Patryka Szczurka – dyktował warunki na boisku. Doprowadziło do tryumfu teamu pod wodzą Daniela Plińskiego 25:20.

Podrażni takim obrotem spraw zawodnicy z miasta spod Jasnej Góry ruszyli do kontrofensywy w czwartym secie. Dwukrotnie prowadzili nawet różnicą pięciu „oczek” (9:4 oraz 18:13). Drużyna z Nysy nie zamierzała jednak załamywać rąk – tuż przed decydującym momentem partii było już 20:20. Do akcji jednakże wkroczyli Patryk Indra, a także Bartłomiej Lipiński, których mocne zagrywki spowodowały, że Steam Hemarpol Norwid ograł PSG Stal 25:21.

PSG Stal Nysa – Steam Hemarpol Norwid Częstochowa 1:3 (20:25, 21:25, 25:20, 21:25)

Stal: Motta, Gierżot, Zerba, Abranowicz, Dulski, Kosiba, Szymura (libero) oraz El Graoui, Kapica i Szczurek

Norwid: Lipiński, Isaacson, Popiela, Ebadipour, Indra, Adamczyk,  Masłowski (libero) oraz Borkowski, Kogut i Kowalski