Papszun i spółka triumfują w Stolicy!

Raków Częstochowa pokonał w niedzielę, 15.września br. na wyjeździe warszawską Legię, 1:0 w spotkaniu kończącym ósmą kolejkę PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gola na wagę trzech niezwykle ważnych punktów zdobył w 41.minucie – Jean Carlos Silva Rocha. Dla “Czerwono – niebieskich”, to czwarte, wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie!

Na Stadionie Wojska Polskiego im.Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie mało było składnych akcji i strzałów na bramkę aż do 35.minuty, kiedy to pierwsze groźne uderzenie oddali gospodarze za sprawą Rafała Augustyniaka. Jednak strzał wychowanka MKS MOS Zduńska Wola skutecznie obronił Kacper Trelowski. Po sześćdziesięciu sekundach zespół pod wodzą byłego asystenta Marka Papszuna w latach 2020-2022, Gonçalo Feio – miał najlepszą okazję do objęcia prowadzenia w pierwszej części spotkania.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Jean-Pierre Junior Nsame i po Jego uderzeniu głową piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką a za chwilę futbolówkę złapał bramkarz Rakowa. Na cztery minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry premierowej odsłony częstochowianie objęli prowadzenie. “Festiwal kiksów” w polu karnym gospodarzy skutecznie wykorzystał Jean Carlos Silva Rocha, który płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Kacpra Tobiasza.

Dla wychowanka CD Tenerife było to drugie trafienie w  tym sezonie. Wcześniej legitymujący się podwójnym paszportem:  Brazylijskim i Hiszpańskim zdobył “złotego gola” w wyjazdowym spotkaniu trzeciej kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, w którym Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe GKS Katowice, 1:0.

Pierwsza część spotkania ku olbrzymiemu zaskoczeniu miejscowych kibiców zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem ekipy pod wodzą Marka Papszuna.

Początek drugiej odsłony to duża przewaga piłkarzy Legii Warszawa, którzy grając na debecie musieli odrabiać jednobramkową stratę. Swoje okazje do zdobycia wyrównującej bramki mieli zarówno Bartosz Kapustka jak i Jean-Pierre Junior Nsame, jednak ich uderzenie nie znalazły drogi do bramki Rakowa.

Na sześć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry drugiej połowy meczu stuprocentową okazję do podwyższenie prowadzenia Rakowa i “zamknięcia” tego spotkania miał Władysław Koczerchin, który po podaniu Jeana Carlosa Silvy Rochy mając przed sobą tylko Kacpra Tobiasza nieczysto uderzył piłkę, która opuściła pole bramkowe.

Mimo, że arbiter główny Pan Jarosław Przybył z Kluczborka do regulaminowego czasu gry drugiej części spotkania doliczył trzy dodatkowe minuty, to więcej goli już nie padło i tym samym Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Legię Warszawa w spotkaniu zamykającym ósmą kolejkę spotkań PKO Bank Polski Ekstraklasy. W zespole gospodarzy całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził były zawodnik Rakowa Częstochowa, Patryk Kun. Częstochowianie po tym spotkaniu mają na swoim koncie 14.punktów i w tabeli plasują się na piątej lokacie.

Kolejne ligowe spotkanie zespół pod batutą Marka Papszuna rozegra w niedzielę, 22.września br. O godzinie 14:45 “Czerwono – niebiescy” będą podejmowali KGHM MZKS Zagłębie Lubin. Drużyna pod wodzą byłego Selekcjonera Piłkarskiej Reprezentacji Polski – Waldemara Fornalika  z dorobkiem ośmiu “oczek” zajmuje w tabeli czternastą lokatę.  “Miedzowi” w tym sezonie występując na wyjazdach zdobyli zaledwie…jeden punk! W drużynie Zagłębia Lubin występuje dwóch byłych zawodników Rakowa” Adam Radwański i Mateusz Wdowiak. Mecz “na żywo” od godziny 14:15 pokaże Canal + Sport 3.

15.09.2024, g.17:30: Warszawa (Stadion Wojska Polskiego im.Marszałka Józefa Piłsudskiego):

KP Legia Warszawa – RKS Raków Częstochowa 0:1, (0:1),

Bramka:

0:1: Jean Carlos Silva Rocha 41′

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Alfarela 31′ (faul), Kapustka 68′ (faul), Çelhaka 88′ (faul), Kapuadi 90+4′ (nie sportowe zachowanie) – Jean Carlos Silva Rocha 90′ (faul), Brunes 90′ (nie sportowe zachowanie), Berggren 90+4′(faul). W 21,minucie żółtą kartką został napomniany trener Legii Warszawa, Gonçalo Feio. W 67.minucie meczu czerwoną kartką został ukarany asystent trenera Gonçalo Feio – Emanuel Ribeiro. W 61.minucie meczu żółtą kartką otrzymał rezerwowy bramkarz Rakowa, Dušan Kuciak. Widzów: 26 102.

KP Legia Warszawa: 1.Kacper Tobiasz – 8.Rafał Augustyniak, 55.Artur Jędrzejczyk (81′ 7.Tomáš Pekhart), 42.Sergio Barcia Laranxeira (46′ 3.Steve Kapuadi), 13.Paweł Wszołek, 67.Bartosz Kapustka, 5.Joaquim Claude Gonçalves de Araújo “Claude Gonçalves” (46′ 21.Jurgen Çelhaka), 17.Allan Migouel Alfarela (62′ 28.Marc Gual Huguet), 82.Lucas de Lima Linhares “Luquinhas” (73′ 25.Ryōya Morishita), 19.Rúben Gonçalo da Silva Nascimento Vinagre “Rúben Vinagre”, 77.Jean-Pierre Junior Nsame.

Rezerwowi: 23.Gabriel Kobylak – 11.Kacper Chodyna, 12.Radovan Pankov, 33.Patryk Kun.

Trener: Gonçalo Feio.

RKS Raków Częstochowa: 1.Kacper Trelowski – 4.Strátos Svárnas, 88.Matej Rodin, 3.Milan Rundić (65′ 2.Ariel Mosór), 7.Fran Tudor (kpt), 5.Karl Vilhelm Gustav Berggren, 30.Władysław Koczerchin, 19.Michael Ameyaw, 97.Lázaros Lábrou (56′ 26.Eric Ouma Otieno), 20.Jean Carlos Silva Rocha, 9.Patryk Makuch (48′ 18.Jonatan Braut Brunes).

Rezerwowi: 12.Dušan Kuciak – 8.Ben Lederman, 10.Ivi López, 15.Jesús Antonio Díaz Gómez, 21.Dawid Drachal, 23.Péter Baráth.

Trener: Marek Papszun