Koniec zwycięskiej serii

Raków II Częstochowa zremisował w sobotę, 24 sierpnia br. przed własną publicznością z Gwarkiem Tarnowskie Góry, 2:2 w spotkaniu piątej kolejki o mistrzostwo 1 Ligi Śląskiej InterHall. Mimo niekorzystnego rezultatu, podopieczni Przemysława Oziębały zachowali fotel lidera.

Drugi zespół Rakowa Częstochowa do starcia z Gwarkiem Tarnowskie Góry przystępował z pozycji lidera i drużyny, która w czterech ostatnich kolejkach obecnego sezonu 1 Ligi Śląskiej InterHall zdobyła komplet punktów.

Początek sobotniej potyczki należał do gospodarzy, którzy najpierw za sprawą Kacpra Nowakowskiego w 21 minucie meczu próbowali zaskoczyć byłego zawodnika “dwójki” – Alexa Żółtaka. Jednak strzał gracza gospodarzy skutecznie obronił golkiper gości.

W 35 minucie meczu gospodarze objęli prowadzenie. Na strzał z za pola karnego zdecydował się David Kabala. Piłka po Jego uderzeniu wpadła w samo okienko bramki strzeżonej przez wychowanka gospodarzy. W końcówce pierwszej części gry częstochowianie najpierw w 37 minucie po strzale Kacpra Nowakowskiego z rzutu wolnego, piłka minęła światło bramki Gwarka. W odpowiedzi 60 sekund później po główce Jakuba Załuckiego skutecznie interweniował kapitan gospodarzy, Oskar Kubik. Pierwsza część spotkania zakończyła się zasłużonym prowadzeniem ekipy Przemsyław Oziębały.

Początek drugiej odsłony należał do przyjezdnych. W 52 minucie do wyrównania doprowadził…były zawodnik rezerw Rakowa Częstochowa, Hubert Tylec. Po wymianie z pierwszej piłki z Kamilem Bętkowskim stanął oko w oko z Oskarem Kubikiem i zdobył gola dającego wyrównanie.

Po zdobyciu wyrównującego gola goście “poczuli krew” i najpierw w 57 minucie minimalnie niecelnie uderzał Giorgi Tsuleskiri a następnie w 63 minucie w światło bramki strzeżonej przez Oskara Kubika nie trafił Kamil Bętkowski. W 76 minucie gospodarze znów objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Łukasiewicza, najwyżej do piłki wyskoczył Adnan Kovačević i strzałem głową pokonał Alexa Żółtaka.

Na dziesięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry drugiej części spotkania tarnogórzanie za sprawą Patryka Duszy, który z bliskiej odległości doprowadzili do wyrównania. Mimo, że arbiter główny Pan Przemysław Burliga z Katowic doliczył jeszcze cztery dodatkowe minuty, to więcej goli już nie padło i tym samym Raków II Częstochowa zremisował przed własną publicznością z Gwarkiem Tarnowskie Góry, 2:2 w spotkaniu piątej kolejki o mistrzostwo 1 Ligi Śląskiej InterHall.

Zespół pod wodzą Przemysława Oziębały ma na swoim koncie trzynaście punktów i jest samodzielnym liderem tabeli. W zespole gości wystąpiło czterech  byłych zawodników Rakowa II Częstochowa, Alex Żółtak, Hubert Tylec ( strzelec jednej z bramek), Jakub Załucki oraz Radosław Dzierbicki.

Kolejne ligowe spotkanie częstochowianie rozegrają w środę, 28 sierpnia br. O godzinie 19:00 zmierzą się na wyjeździe z Rozwojem Katowice na Stadionie MOSiR w Katowicach – Piotrowicach przy ulicy Asnyka 27. Obiekt posiada 560 miejsc i wszystkie są siedzące oraz podgrzewaną płytę boiska ze sztuczną nawierzchnią, o wymiarach 105 m x 64 m.

Po stronie zachodniej znajduje się budynek zaplecza szatniowo-sanitarnego wraz z częścią biurową i trybunami na 228 widzów. Po drugiej stronie umieszczono dwie mniejsze trybuny, mogące pomieścić po 166 osób każda (łączna pojemność stadionu to 560 widzów). Przy stadionie stanęły także cztery duże maszty oświetleniowe. Katowiczanie z dorobkiem dziewięciu “oczek” plasują się w tabeli na siódmej pozycji.

24.08.2024, g.11:05: Częstochowa (Boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”) :

RKS Raków II Częstochowa – TS Gwarek Tarnowskie Góry 2:2, (1:0),

1:0: Kabala 35′

1:1: Tylec 52′

2:1: Kovačević 76′

2:2: Dusza 80′

Sędziował: Przemysław Burliga (Katowice). Żółte kartki: Herman 67′ (faul), Kubik 90+2′ (nie sportowe zachowanie), Wireński 90+3′ (faul) – Bętkowski 29′ ( nie sportowe zachowanie), Urbański 35′ (faul). W 90+3′ czerwoną kartką został upomniany trener bramkarzy Rakowa II Częstochowa, Jacek Gorczyca. Widzów: 35.

RKS Raków II Częstochowa: 1.Oskar Kubik – 4.Łukasz Józefczyk (54′ 3.Oskar Siwkowski), 5.David Kabala, 7.Adnan Kovačević, 11.Mateusz Głowiński (46′ 14.Filip Karmelita), 15.Kacper Nowakowski (80′ 6.Kornel Bachula), 16.Filip Herman, 19.Kacper Kotala (69′ 9.Tymoteusz Mazanek), 20.Jakub Łukasiewicz, 21.Antoni Burkiewicz, 22.Dawid Kucharczyk (80′ 17.Fabian Gacek).

Rezerwowi: 12.Miłosz Bednarek – 2.Tomasz Rapińczuk, 8.Jakub Wireński, 18.Mariusz Kurasiński.

Trener: Przemysław Oziębała.

TS Gwarek Tarnowskie Góry: 12.Alex Żółtak – 5.Michał Wiśniewski, 7.Hubert Tylec, 8.Giorgi Tsuleskiri (67′ 19.Alan Sprot), 10.Kamil Bętkowski (84′ 11.Krzysztof Glonek), 13.Kordian Górka, 16.Kacper Joachim (kpt), 17.Jakub Załucki, 18.Radosław Dzierbicki, 21.Jakub Kaczmarek (61′ 20.Patryk Dusza), 99.Mateusz Urbański (88′ 8.Norbert Warmuz).

Rezerwowi: 1.Tomasz Nowak – 4,Bartek Krakowiak, 14.Mateusz Kraszewski, 15.Mateusz Bogucki.

Trener: Bartłomiej Cymerys.