Historyczne zwycięstwo Skry Ladies Częstochowa!

W zaległym spotkaniu czwartej kolejki o mistrzostwo Orlen Ekstraligi Kobiet i jednoczesnym starciu dwóch beniaminków: FC Skra Ladies Częstochowa pokonała w czwartek, 5.września br. na wyjeździe CWKS Resovię Rzeszów, 2:1! To pierwsze zwycięstwo częstochowianek w historii ich występów w Orlen Ekstralidze Kobiet!

Czwartkowe spotkanie, które było rozgrywane na sztucznej murawie stadionu Resovii Rzeszów przy ulicy Wyspiańskiego 22 znacznie lepiej rozpoczęły gospodynie, które już w 5 minucie meczu za sprawą Nicoli Salawy otworzyły wynik spotkania.

W drugiej części spotkania dwa gole zdobyły podopieczne Szymona Młynka. Najpierw w 49 minucie meczu pewnie rzut karny wykonała Aleksandra Sudyk a w 77 minucie gola na 2:1 zdobyła kapitan drużyny Skry Ladies Częstochowa – Justyna Matusiak.

Do samego końca spotkania więcej goli już nie padło i tym samym FC Skra Ladies Częstochowa pokonała w czwartek, 5 września br. na wyjeździe CWKS Resovię Rzeszów, 2:1 w zaległym spotkaniu piątej serii gier Orlen Ekstraligi Kobiet. Częstochowianki po tym zwycięstwie mają na swoim koncie trzy punkty i w tabeli plasują się na dziesiątej lokacie.

Kolejne ligowe spotkanie zespół pod wodzą Szymona Młynka rozegra dopiero w niedzielę, 15.września br. W Częstochowie na stadionie przy ulicy Loretańskiej 20 rywalem będzie Grot UKS SMS Łódź. Początek spotkania o godzinie 16:00. Szkoleniowcem drużyny z Łodzi jest były czterokrotny Reprezentant Polski, Marek Chojnacki. Łodzianki z czterema “oczkami” w tabeli Orlen Ekstraligi Kobiet są piąte.

05.09.2024, g.12:00: Rzeszów (Stadion CWKS Resovii):

CWKS Resovia Rzeszów – FC Skra Ladies Częstochowa 1:2, (1:0),