“Flamenco Rakowa”

Raków Częstochowa pokonał w sobotę, 28.września br. przed własną publicznością Puszczę Niepołomice, 2:0 w spotkaniu dziesiątej kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gole dla częstochowian zdobyli dwaj Hiszpanie: Jean Carlos Silva Rocha w 32.minucie oraz Ivi López w 38.minucie. Dla podopiecznych Marka Papszuna było to drugie z rzędu, domowe zwycięstwo w lidze.

Od samego początku spotkania na boisku wyraźną przewagę posiadali gospodarze. Już w 1.minucie meczu groźnie na bramkę Michała Perchela uderzał Władysław Koczerchin, ale po strzale Ukraińskiego pomocnika Rakowa skutecznie interweniował wychowanek Karpat Krosno.

W 10.minucie jedyny raz w całym spotkaniu groźnie zaatakowali goście. Z rzutu wolnego uderzał Lee Jin-hyun i piłka po strzale zawodnika rodem z Korei Południowej trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Kacpra Trelowskiego. Bardzo dobre zawody w pierwszej części spotkania rozgrywał Jean Carlos Silva Rocha. Najpierw po Jego strzale piłka trafiła w słupek a za drugą próbą skutecznie interweniował golkiper “Żubrów”. Ale jak prawi jedno z przysłów : ” do trzech razy sztuka” i to znalazło swoje odwzierciedlenie w staraniach zawodnika legitymującego się podwójnym paszportem – brazylijskim i hiszpańskim.

W 32.minucie meczu wychowanek CD Tenerife z bliskiej odległości pokonał bramkarza Puszczy i Raków objął w tym spotkaniu w pełni zasłużone prowadzenie. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej części spotkania “Czerwono – niebiescy” podwyższyli prowadzenie a pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Ivi López. Dla Hiszpańskiego pomocnika był to pierwszy występ w wyjściowym składzie od…półtora roku! Zawodnik ten po raz ostatni od początku meczu wystąpił…10.kwietnia 2023 roku w spotkaniu z łódzkim Widzewem! Mimo, że do regulaminowego czasu gry pierwszej części spotkania arbiter główny Pan Damian Kos z Gdańska doliczył 120.sekund to więcej goli już nie padło i obydwie drużyny schodziły do szatni przy stanie 2:0 dla Rakowa.

W drugiej odsłonie nie mająca już nic do stracenia drużyna Puszczy Niepołomice ruszyła do odrabiania strat. W 49.minucie co prawda gola zdobył Piotr Mroziński, ale jak się okazało wychowanek Granicy Stubno znajdował się na wyraźnym “offsajdzie”.

W 63.minucie meczu w pole karne dośrodkowywał kapitan gospodarzy, Fran Tudor ale w tej sytuacji wyskakujący do futbolówki Jonatan Braut Brunes minimalnie minął się z futbolówką. Mimo, że do regulaminowego czasu gry drugiej części spotkania arbiter główny Pan Damian Kos z Gdańska “dorzucił” trzy dodatkowe minuty to więcej goli już nie padło i tym samym Raków Częstochowa pokonał przed własną publicznością Puszczę Niepołomice, 2:0 w spotkaniu dziesiątej kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Niepołomiczanie w całym meczu nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Kacpra Trelowskiego! W zespole gospodarzy ligowy debiut w wyjściowym składzie zaliczył 19.letni, mierzący 191 cm.-  utalentowany napastnik – Tomasz Walczak.

Natomiast w drużynie gości z trzech, byłych zawodników Rakowa na boisku pojawił się tylko jeden gracz- Hubert Tomalski rozegrał 79.minut, kiedy to został zmieniony przez Dawid Koguta, Dwaj pozostali: Łukasz Sołowiej spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych, natomiast Dawid Szymonowicz znalazł się poza kadrą meczową na to spotkanie.

Po tym meczu Raków Częstochowa ma na swoim koncie 20.punktów. Kolejne ligowe spotkanie drużyna pod wodzą Marka Papszuna rozegra w sobotę, 5.października br. O godzinie 14:45 częstochowianie zmierza się na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie im.Braci Czachorów przy ulicy Malczewskiego 18. Mecz “na żywo” od godziny 14:15 pokaże Canal + Sport 3.

28.09.2024, g.14:45: Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Raków”):

RKS Raków Częstochowa – MKS Puszcza Niepołomice 2:0, (2:0)

1:0: Jean Carlos Silva Rocha 32′

2:0: Ivi López 38′

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk). Żółte kartki: Rodin 14′ (faul), Koczerchin 51′ (faul), Brunes 72′ (faul) – Serafin 18′ (faul), Hajda 54′ (faul), Mroziński 86′ (faul). Widzów: 5211.

RKS Raków Częstochowa: 1.Kacper Trelowski – 2.Ariel Mosór (90′ 3.Milan Rundić), 88.Matej Rodin, 4.Strátos Svárnas, 7.Fran Tudor (kpt), 5.Karl Vilhelm Gustav Berggren, 30.Władysław Koczerchin (60′ 23.Péter Baráth), 84.Adriano Luis Amorim Santos “Adriano Amorim” (73′ 19.Michael Ameyaw), 10.Ivi López (60′ 15.Jesús Antonio Díaz Gómez), 20.Jean Carlos Silva Rocha, 91.Tomasz Walczak (60′ 18.Jonatan Braut Brunes).

Rezerwowi: 12.Dušan Kuciak – 8.Ben Lederman, 21.Dawid Drachal, 26.Eric Ouma Otieno.

Trener: Marek Papszun,

MKS Puszcza Niepołomice: 31.Michał Perchel – 8.Piotr Mroziński, 22.Artur Crăciun, 3.Roman Jurijowycz Jakuba, 18.Michal Sipľak (67′ 29.Krystian Okoniewski), 33.Dawid Abramowicz, 10.Hubert Tomalski (79′ 77.Dawid Kogut), 14.Jakub Serafin (kpt) (56′ 16.Michał Walski), 6.Lee Jin-hyun, 70.Wojciech Hajda (56′ 67.Ioan-Călin Revenco), 35.Michális Kossídis (79′ 28.Igor Franciszek Pieprzyca).

Rezerwowi: 1.Kewin Komar – 20.Filip Gil, 27.Łukasz Sołowiej, 48.Adam Sendor.

Trener: Tomasz Tułacz.