“Czerwono – niebieskie TGV”

Raków Częstochowa pokonał w sobotę, 5.października br. na wyjeździe Radomiaka Radom, 2:0 w spotkaniu jedenastej kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gole dla “Czerwono – niebieskich” w tym spotkaniu zdobywali: Ivi López w 33,minucie oraz Władysław Koczerchin w pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugiej części spotkania. Trener “Medalików” – Marek Papszun świętował w Radomiu swój 300 mecz jako szkoleniowiec Rakowa! Piłkarze spod Jasnej Góry odnieśli czwarte, ligowe zwycięstwo z rzędu!

Piłkarzy Rakowa można porównywać do TGV – rodzaju francuskich elektrycznych zespołów trakcyjnych, osiągających w regularnej eksploatacji prędkości nawet do 320 km/h!

Początek sobotniego spotkania na Stadionie Radomskiego Centrum Sportu było bardzo nerwowe z obydwu stron. Brakowało składnych akcji, za to dużo było fauli i przepychanek na boisku. W 33.minucie meczu częstochowianie objęli prowadzenie a trójkową akcję: Fran Tudor – Michael Ameyaw – Ivi López, skutecznie sfinalizował hiszpański napastnik Rakowa, dla którego było to 51.trafienie w barwach “Czerwono – niebieskich”.

W pierwszej części spotkania częstochowianie mogli podwyższyć prowadzenie, ale na pięć minut przez zakończeniem regulaminowego czasu gry ponownie na bramkę uderzał Ivi López, ale tym razem głową i minimalnie niecelnie. Natomiast już w doliczonym czasie gry na bramkę wychowanka Escoli Varsovia Warszawa strzelał powołany do Pierwszej Reprezentacji Polski – Michael Ameyaw. Piłkę zmierzającą do bramki gospodarzy z najwyższym trudem sparował Maciej Kikolski. Premierowa odsłona zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem częstochowian.

W drugiej części gry goniący wynik gospodarze musieli odważniej zaatakować bramkę Kacpra Trelowskiego. W 54.minucie na bramkę Rakowa groźnie uderzał Zié Mohamed Ouattara. Jednak strzał zawodnika rodem z Wybrzeża Kości Słoniowej na raty obronił golkiper Rakowa. Co ciekawe to w tej minucie radomianie oddali pierwsze celne uderzenie na bramkę Rakowa. W samej końcówce meczu więcej pracy miał Kacper Trelowski, kiedy to zespół pod wodzą portugalskiego szkoleniowca – Bruno Miguela Nunesa Baltazara stworzył sobie kilka groźnych sytuacji aby w starciu z Rakowem zdobyć choć jeden punkt.

Najpierw w 87.minucie uderzenie piłki głową Paulo Henrique Rodriguesa Cabrala “Paulo Henrique” z trudem na rzut rożny sparował Kacper Trelowski.  Natomiast 60.sekund później znów w roli głównej pokazał się golkiper Rakowa, który w zamieszaniu w polu karnym obronił groźny strzał Leândro Rossi Pereiry.

Arbiter główny Pan Jarosław Przybył z Kluczborka do regulaminowego czasu gry drugiej części spotkania doliczył co najmniej cztery minuty i częstochowianie w pierwszej z nich postawili kropkę nad “i”. Na strzał z dystansu zdecydował się Władysław Koczerchin i piłka po Jego uderzeniu wpadła w długi róg bramki strzeżonej przez Macieja Kikolskiego.

Do samego końca spotkania więcej goli już nie padło i tym samym Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Radomiaka Radom, 2:0 w spotkaniu jedenastej serii gier o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Częstochowianie mają na swoim koncie 23.punkty i legitymują się pięcioma zwycięstwami i jednym remisem, jeżeli chodzi o zdobycze na wyjeździe. Jako jedyny zespół są drużyną niepokonaną w “delegacji” w tym sezonie.

Teraz przed drużynami występującymi w PKO Bank Polski Ekstraklasie dwutygodniowa przerwa na spotkania reprezentacji narodowych. Po niej w niedzielę 20.października br. w hicie dwunastej serii gier – Raków Częstochowa będzie podejmował Pogoń Szczecin. Początek tej potyczki o godzinie 17:30 na Limanowskiego 83. Mecz “na żywo” pokażą stacje: Canal + Sport 3 oraz ogólnodostępna TVP Sport. Spotkanie będzie można również obejrzeć w aplikacji TVP Sport oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl

05.10.2024, g.14:45: Radom (Stadion Radomskiego Centrum Sportu):

RKS Radomiak Radom – RKS Raków Częstochowa 0:2, (0:1),

0:1: Ivi López 33′

0:2: Koczerchin 90+1′

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Paulo Henrique Rodrigues Cabral “Paulo Henrique” 18′ (faul), Ouattara 28′ (faul), Raphael Rossi 42′ (nie sportowe zachowanie), Roberto Emanuel Oliveira Alves 65′ (faul) – Mosór 64′ (faul). W 77.minucie meczu żółtą kartką został napomniany trener bramkarzy Rakowa, Maciej Kowal. Widzów: 8545.

RKS Radomiak Radom: 1. Maciej Kikolski – 24. Zié Ouattara, 29. Raphael Rossi Branco “Raphael Rossi” kpt), 4. Rahil Məmmədov, 23.Paulo Henrique Rodrigues Cabral “Paulo Henrique”, 13. Jan Grzesik (84′ 9.Leândro Rossi Pereira), 28. Michał Kaput (72′ Bruno André Cavaco Jordão “Bruno Jordão”), 77. Chrístos Dónis, 27. Rafał Wolski (46′ 10.Roberto Emanuel Oliveira Alves.), 7.João Gabriel Martins Peglow “João Peglow”, 17.Leonardo Miramar Rocha “Leonardo Rocha”.

Rezerwowi: 44.Wiktor Koptas – 14.Damian Jakubik, 8.Luiz Gustavo Novaes Palhares “Luizão”, 88.Francisco Augusto Neto Ramos “Francisco Ramos”., 20.Radosław Cielemęcki, 99.Guilherme da Gama Zimovski “Guilherme Zimovski”.

Trener: Bruno Miguel Nunes Baltazar.

RKS Raków Częstochowa: 1. Kacper Trelowski – 2. Ariel Mosór, 88. Matej Rodin, 3. Milan Rundić (75′ 24. Zoran Arsenić) – 7. Fran Tudor, 5. Karl Gustav Vilhelm Berggren (86′ 23. Péter Baráth), 30. Władysław Koczerhin, 19. Michael Ameyaw (64′ 15.Jesús Antonio Díaz Gómez), 84.Adriano Luis Amorim Santos “Adriano Amorim”., 20. Jean Carlos Silva Rocha (63′ 26. Erick Ouma Otieno) – 10. Ivi López (75′ 9. Patryk Makuch).

Rezerwowi: 12.Dušan Kuciak – 21.Dawid Drachal, 91.Tomasz Walczak, 97.Lázaros Lábrou.

Trener: Marek Papszun.