CKS BUDOWLANI. Mistrzostwa Polski U 23 i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży U 18

Stadion lekkoatletyczny w Lublinie był areną  Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce w kategorii wiekowej U 23. Impreza, w której udział wzięło ponad 300 uczestników a wśród nich wielu przyszłych olimpijczyków w Paryżu. W śród uczestników byli również zawodnicy CKS Budowlani.

W zawodach tych doskonale spisał się Michał Piątek. Zawodnik CKS w biegu na 1500 m w bardzo silnej obsadzie zajął 3 miejsce zdobywając brązowy medal wynikiem 3:44,65 min. Zwyciężył Maciej Wyderka 3:42,89. Olimpijczyk na Paryż. Piątek wystartował również w biegu na 800 m. Na tym dystansie również spisał się bardzo dobrze zajmując 5 miejsce wynikiem1:52,01 min. W mistrzostwach tych udany start zaliczyła Natalia Sówka, która w biegu na 400 m zajęła 8 miejsce uzyskując wynik 56,17 s., a na 200 m była 9 czasem 24,99 s.

Na tym samym stadionie rozegrano również Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży czyli Mistrzostwa Polski U 18. Na tą imprezę zakwalifikowało się 9 zawodników CKS Budowlani. Najlepiej z nich zaprezentowała się Nikola Lewandowska, która w pchnięciu kulą zajęła 4 miejsce. Wynik Nikoli to 13.09 metra. Na piątym miejscu w finale biegu na 110 m przez płotki finiszował Maciej Dyja uzyskując czas 14,62 sek. Nadia Mizgała startując na 2000 m z przeszkodami zajęła 7 miejsce wynikiem 7:33,45 min. Również 7 miejsce wywalczył w pchnięciu kulą Filip Labocha wynikiem 15,84 metra. Na 8 miejscu rywalizację w chodzie sportowym na dystansie 5000 metrów ukończyła Maja Wawrzyńczak. Jej czas to 28:32,26. Piotr Frączyk startował na 100 m gdzie wynikiem 10,99 s zajął 11 miejsce a w biegu na 200 m uplasował się również na 11 miejscu z czasem 22,51 sek. Na 13  pozycji uplasowała się Hanna Lubczyńska, która startowała w chodzie sportowym na 5000 m –  30:00,64 min. 17 miejsce w rzucie oszczepem zajęła Aleksandra Włodara – 30,83 m oraz w tej samej konkurencji Martyna Porada została skalsyfikowana na 18 miejscu – 30,66 m.

Większość zawodników CKS to roczniki 2008, którzy w przyszłym roku również będą mogli rywalizować w mistrzowskich imprezach w tej samej kategorii wiekowej.