Antywindykacja – co to takiego i kto może z niej skorzystać?


Współcześnie mamy do czynienia ze znacznym przyrostem zadłużeń wśród Polaków. Czynników determinujących taką sytuację jest sporo; wśród nich możemy wymienić trudną sytuację gospodarczą, rosnące koszty życia oraz topniejące oszczędności. Posiadanie długów to coś, czego niemal każdy chciałby uniknąć w swoim życiu – niestety, jak najszybsza spłata zobowiązań nie zawsze jest możliwa. Na szczęście istnieje wiele dróg do oddłużenia; kluczowa jest konsekwencja w działaniu. Wiele kancelarii prawnych oferuje między innymi usługę antywindykacji, której celem jest pomoc osobom zadłużonym oraz firmom w poprawie ich aktualnej sytuacji finansowej. Już dziś dowiedz się więcej na temat działań, które wchodzą w skład antywindykacji, a także jak z niej skorzystać.

 

 

 

Sposób na oddłużenie, czyli wszystko co musisz wiedzieć o antywindykacji

 

Zakres antywindykacji obejmuje szereg działań, które finalnie mają doprowadzić do pomocy klientowi w procesie oddłużania, bez narażenia się na negatywne konsekwencje prawne i społeczne zadłużenia. Rolą specjalistów z kancelarii windykacyjnej jest zadbać o to, by egzekucja należności przebiegała w zgodzie z przepisami oraz poszanowaniem praw zadłużonego. Z tego względu, antywindykacja obejmuje między innymi:

  • weryfikacja zasadności oraz wysokości roszczeń;
  • negocjacje z wierzycielami warunków spłaty długów;
  • pomoc w przeprowadzaniu pełnej restrukturyzacji firmy;
  • reprezentowanie dłużnika przed sądem bądź komornikiem;
  • dbałość o zabezpieczenie majątku dłużnika przed nieuzasadnioną sprzedażą.

O specyfice antywindykacji można dowiedzieć się więcej na stronach takich jak www.i-kancelaria.pl. Współczesny rynek pełen jest specjalistów, którzy zajmują się procesami antywindykacyjnymi. Samo oddłużenie nie należy do najprostszych zadań, jednak by było ono skuteczne, niezbędne jest udzielenie prawnikom odpowiedzi na kilka podstawowych pytań o strukturę zadłużenia, wysokość zadłużeń, a także możliwości finansowe dłużnika. Dokładne ustalenie tego typu kwestii pozwala na przejście do negocjacji. Antywindykacja to proces wieloetapowy, którego przebieg jest ściśle uzależniony od indywidualnej sytuacji dłużnika. Strategia powinna być więc dostosowana do charakteru oraz wysokości zadłużenia – dobrze, by cała sprawa była prowadzona przez doświadczonego specjalistę.

 

Antywindykacja z pomocą kancelarii prawnej – czy to konieczne?

 

Antywindykacja z udziałem doświadczonych specjalistów z kancelarii prawnej pozwala na uzyskanie profesjonalnego wsparcia, które zwiększa skuteczność działań prowadzących do oddłużenia. Istotnymi elementami są jednak specjalizacja i doświadczenie – z tego powodu powinno się wybierać wyłącznie kancelarie, które mogą pochwalić się osiągnięciami z zakresu antywindykacji. Przykład stanowi Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy, która wspiera swoich klientów w różnych sprawach, w tym także tych dotyczących antywindykacji. Dzięki ukierunkowanej na cel pomocy adwokackiej, wzrasta prawdopodobieństwo szybszego pozbycia się długów, niżeli miałoby się tego dokonywać samodzielnie. Jednocześnie dłużnik ma okazję lepiej poznać swoje prawa oraz poszerzyć horyzonty, być może odnajdując idealną ścieżkę wyjścia z sytuacji. Chociaż wiele sytuacji na pierwszy rzut oka może wydawać się beznadziejnych, skorzystanie ze wsparcia doświadczonego zespołu radców prawnych pozwala uwierzyć, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Antywindykacja jest natomiast jedną z opcji.

 

Materiał partnera

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *