13 grudnia 3024 roku po długotrwałej chorobie odszedł kpt. rez. pilot Andrzej Tajchman.
Od ponad 70 lat był zawodowo i społecznie związany z działalnością lotniczą. Były członek aeroklubów: Śląskiego, Bielsko-Bialskiego i Gliwickiego. W 1960 został pracownikiem Aeroklubu Częstochowskiego, w którym przez ponad 30 lat był kierownikiem / dyrektorem (1965-1998). Zdobywca złotej odznaki szybowcowej z trzema diamentami oraz tytułu i medalu Mistrza Sportu w szybownictwie. Były członek samolotowej kadry narodowej rajdowo-nawigacyjnej. Członek Zarządu Głównego Aeroklubu (1974-1978), Komisji Samolotowej (1974-1987), członek Rady Trenerów w sporcie samolotowym (1984-1986). Wysoko kwalifikowany instruktor pilot szybowcowy i samolotowy I klasy, pilot zawodowy śmigłowcowy, w swej karierze wyszkolił wielu pilotów dla lotnictwa sportowego, cywilnego i wojskowego. Wychowawca czołowych polskich i światowych pilotów rajdowo-nawigacyjnych . Na 28 typach szybowców oraz 15 typach samolotów i śmigłowcu wylatał ok. 5000 godzin. Pod jego kierownictwem Aeroklub Częstochowski osiągnął znaczące wyniki szkoleniowo-sportowe i został zaliczony do czołowych jednostek w kraju. Jako dyrektor ACz przyczynił się do zwiększenia i poprawy bazy materialnej i sprzętowej oraz warunków pracy kadry. Byt współinicjatorem i kierownikiem wielu imprez lotniczych w regionie częstochowskim min.: Mistrzostw świata modeli latających na uwięzi (1980), Mistrzostw Europy w modelarstwie lotniczym (1991) i lataniu precyzyjnym na samolotach (1996) oraz wielokrotnie międzynarodowych zawodów i mistrzostw Polski w różnych dyscyplinach sportu lotniczego. Imprezy te rozsławiły Aeroklub w kraju i poza jego granicami.
Laureat Błękitnych Skrzydeł i Nagrody Wojewódzkiej w Częstochowie. Wielokrotnie wyróżniany, między innymi: Aktem nadania godności Członka Honorowego Aeroklubu Polskiego i Częstochowskiego, tytułem i odznaką Zasłużonego Działacza Lotnictwa Sportowego, tytułem i odznaką Zasłużony dla Aeroklubu Częstochowskiego, Statuetką Ikar, Złotą Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej ora2 Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Odznaczony Krzyżami Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Napisał i w 2005 roku wydał książkę „Diamentowy Jubileusz” – kalendarium historyczne Aeroklubu Częstochowskiego i lotnictwa na ziemi częstochowskiej od zarania do 2005 roku.
Od 1982 roku członek Częstochowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa , w latach 1999-2015 prezes Klubu , a od 2015 roku Prezes Honorowy CzKSL.
W zmarłym tracimy wielkiego lotnika, miłośnika i działacza lotnictwa sportowego .
Cześć Jego Pamięci.
Roman Antoniewicz