W poniedziałek, 25 listopada, wnętrze Kawiarni Alternatywa 21 na Starym Rynku w Częstochowie wypełniło się dobrym słowem, a wszystko za sprawą spotkania autorskiego promującego debiutancki tomik poezji Adriana Musiała pt. „Słowotok”. Autor wspólnie z gośćmi zaprosił licznie zgromadzoną publiczność do subiektywnej wędrówki do świata słów. Kawiarnia prowadzona przez Fundację Oczami Brata wypełniła się po brzegi.
Spotkanie rozpoczęła Edyta Ociepa – która od 12 lat doskonali umiejętność gry na tym klimatycznym instrumencie. Na co dzień jest uczennicą klasy maturalnej w Jasnogórskiej Szkole Muzycznej II stopnia w Częstochowie. Bierze udział w licznych projektach muzycznych, w tym także ogólnopolskich.
Następnie w rozmowie z Karolem Płaczkiewiczem – dziennikarzem radiowym i aktorem Teatru Nowych w Kłobucku – autor opowiedział, jak powstawał tomik, skąd pomysł na okładkę, dlaczego warto poezję tworzyć i czy w świecie, w którym żyjemy w ciągłym pędzie, w świecie newsów, krótkich informacji, jest miejsce na poezję. Przybliżył także kulisy poetyckiej drogi, która rozpoczęła się w Częstochowie, najpierw poprzez Antologię Debiutów Poetyckich Częstochowy „Potencjometr” (2016), a potem poprzez pełnowymiarowy debiut na łamach Częstochowskiego Magazynu Literackiego „Galeria”, gdzie publikuje do dziś. Swoimi wspomnieniami z tego okresu podzieliła się obecna na spotkaniu Barbara Strzelbicka, sekretarz redakcji Towarzystwa Galeria Literacka i pierwsza recenzentka twórczości autora.
Adrian Musiał w swoim dorobku posiada także piosenki. Dwie z nich „Szuka mnie buka” i „Morze” wykonała wokalistka Domu Kultury w Koniecpolu – Wiktoria Zawada. Muzykę do słów autora skomponował polski pianista, aranżer i producent muzyczny Marcin Kuczewski.
Podczas spotkania nie mogło zabraknąć także poezji. Karol Płaczkiewicz wraz z autorem, przy dźwiękach skrzypiec, zinterpretowali wybrane utwory, które składają się na tom „Słowotok”.
—
Adrian Musiał. Pasjonat słowa i dobrej muzyki. Miłośnik kawy. Poszukiwacz prawdy. Doktor nauk humanistycznych, absolwent dzisiejszego Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Debiutował w Antologii Debiutów Poetyckich Częstochowy „Potencjometr” (2016) i na łamach Częstochowskiego Magazynu Literackiego „Galeria”, gdzie publikuje do dziś. Laureat i finalista 11 konkursów poetyckich i literackich. Tylko w tym roku zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Liryczny Świebodzin: W krainie poezji|” 2024, a także wyróżniony w XXXII Sejmiku Poetyckim „Pod Diablą Górą”. Autor debiutanckiego tomiku poezji „Słowotok”. Na co dzień swoją twórczością dzieli się za pośrednictwem portali społecznościowych.