CZĘSTOCHOWA / Zjazd z al. Wojska Polskiego w ul. Rakowska w Częstochowie możliwy od środy (30.10.2024)


Od środy (30.10), od godziny 10 zostanie wprowadzony drugi etap organizacji ruchu u zbiegu ul. Rakowskiej z DK-91 w Częstochowie, co pozwoli na udrożnienie dla ruchu kołowego budowanego zjazdu z al. Wojska Polskiego w ul. Rakowską  – informuje Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie.



Budowane połączenia al. Wojska Polskiego z ul. Rakowską i ul. Sieroszewskiego są realizowane jako jedno zadanie inwestycyjne. Dlatego w obliczu wystąpienia kolizji z gazociągiem, której nie było na mapach, przy budowie drugiej z wymienionych relacji, do dopuszczenia możliwości korzystania z niemal gotowego zjazdu w ul. Rakowską konieczne było wprowadzenie odrębnej, czasowej organizacji ruchu, która to umożliwi. Jest to szczególnie istotne ze względu na wzmożony ruch kołowy na przełomie października i listopada, który występuje w obliczu dojazdów do cmentarzy w całym mieście – informuje rzecznik MZD.

W trakcie poruszania się zjazdem w ul. Rakowską należy zachować szczególną ostrożność, bo pozostaje to teren placu budowy, a z uwagi na aktywne ograniczenia, na skrzyżowaniu nie będzie dopuszczony jeszcze pełny ruch pieszy i rowerowy. Kompletna funkcjonalność tego połączenia zostanie przywrócona po zakończeniu wszystkich robót, przeprowadzeniu badań i niezbędnych odbiorów w obu budowanych lokalizacjach czyli zarówno przy ul. Rakowskiej, jak i Sieroszewskiego. Będzie to możliwe po sfinalizowaniu prac budowlanych pozostałych do wykonania w większości przy drugiej z wymienionych lokalizacji po wcześniejszej korekcie dokumentacji, koniecznej ze względu na wystąpienie wspomnianej kolizji z siecią gazową. Wytyczenie obu połączeń swój realny i formalny finał będzie miało do końca tego roku.

 

Ponadto, jak podaje MZD stan zaawansowania prac przy budowie nowego skrzyżowania u zbiegu ul. Fieldorfa – Nila z al. Wyzwolenia w częstochowskiej dzielnicy Północ pozwala na dopuszczenie ruchu kołowego po placu budowy. Tym samym od czwartku (31.10) nie będzie już konieczne korzystanie z alternatywnych połączeń omijających zamknięcie, a skrzyżowanie będzie przejezdne na wszystkich relacjach. Jednocześnie utrzymane zostaną miejscowe zawężenia. Pamiętajmy, że prace będą kontynuowane, a po budowie mimo warunkowej przejezdności powinniśmy się poruszać ze szczególną ostrożnością. Z uwagi na aktywne ograniczenia, na skrzyżowaniu nie będzie dopuszczony jeszcze pełny ruch pieszy i rowerowy. Kompletna funkcjonalność skrzyżowania zostanie przywrócona po zakończeniu wszystkich robót, przeprowadzeniu badań i niezbędnych odbiorów. Termin finalny realizacji inwestycji z umowy to koniec listopada tego roku.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *