We Wrocławiu bez goli

Raków Częstochowa bezbramkowo zremisował w sobotę, 26.października br. na Tarczyński Arenie z aktualnym wicemistrzem Polski, wrocławskim Śląskiem w spotkaniu trzynastej serii gier o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Początek spotkania należał do zespołu prowadzonego przez wychowanka i byłego zawodnika Rakowa Częstochowa, Jacka Magierę. Gospodarze, którzy przed tym meczem z zaledwie dziewięcioma “oczkami” plasowali się na przedostatniej, siedemnastej pozycji bardzo groźnie zaatakowali bramkę Kacpra Trelowskiego już w 13.minucie. Na bramkę Rakowa uderzał były zawodnik “Czerwono – niebieskich”, Petr Schwarz ale piłka po strzale czeskiego pomocnika gospodarzy trafiła w słupek!

W 27.minucie ponownie na bramkę częstochowian groźnie zaatakowali wrocławianie. Tym razem uderzenie Tomassa Guercio skutecznie obronił golkiper Rakowa. Częstochowianie na dwanaście minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry pierwszej części meczu odpowiedzieli tylko uderzeniem Iviego Lopeza po którym swoim kunsztem bramkarskim musiał popisać się Rafał Leszczyński. Premierowa odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej odsłonie spotkania drużyna pod wodzą Marka Papszuna była bardzo blisk objęcia prowadzenia w 70. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Frana Tudora i ogromnym zamieszaniu w polu karnym miejscowych, piłkę do bramki wpakował Jonatan Braut Brunes. Jednak Szymon Marciniak po analizie sytuacji na monitorze VAR dopatrzył się zagrania ręką Patryka Makucha i trafienia nie uznał.

Do samego końca spotkania z obydwu stron nie padł ani jeden gol i tym samym Raków Częstochowa w sobotę, 26.października br. bezbramkowo zremisował na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław w spotkaniu trzynastej serii gier o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy.

W zespole gospodarzy wystąpiło dwóch byłych zawodników Rakowa Częstochowa: całe spotkanie rozegrał Petr Schwarz, do 80.minuty na murawie przebywał Sebastian Musiolik, który został zmieniony przez Adama Basse. Natomiast Tomasz Loska był rezerwowym bramkarzem a Marcin Cebula z powodu kontuzji znalazł się poza kadrą meczową.

“Czerwono – niebiescy” po tym meczu mają na swoim koncie 27.punktów i tracą cztery “oczka” do prowadzącego lidera, poznańskiego Lecha. Pozycja Rakowa może się jednak zmienić a wszystko będzie zależało od niedzielnego (27.października br.) spotkania Jagiellonii Białystok z Koroną Kielce.

Kolejne ligowe spotkanie Raków rozegra w sobotę, 2.listopada br. O godzinie 14:45 częstochowianie zmierzą się przed własną publicznością ze Stalą Mielec.  W zespole z Podkarpacia występuje trzech piłkarzy związanych w przeszłości z Rakowem Częstochowa: bramkarz Jakub Mądrzyk, który jest wypożyczony do końca obecnego sezonu z częstochowskiej drużyny oraz byli zawodnicy “Czerwono – niebieskich”: pomocnik Maciej Domański i Białoruski napastnik, Illa Siarhiejewicz Szkuryn. Spotkanie “na żywo” od godziny 14:15 pokaże “na żywo” Canal + Sport 3.

26.10.2024, g.17:30: Wrocław (Tarczyński Arena):

WKS Śląsk Wrocław – RKS Raków Częstochowa 0:0

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Petkov 5′ (faul), Leszczyński 71′ (nie sportowe zachowanie) – Berggren 35′ (faul), Amorim 59′ (faul), Baráth 90′ (faul). Widzów: 16 265.

WKS Śląsk Wrocław: 12.Rafał Leszczyński – 22.Mateusz Żukowski, 5.Aleks Milenow Petkov, 2.Aleksander Paluszek, 87.Simeon Petrov, 78.Tomasso Guercio (83′ 4.Łukasz Bejger), 7.Piotr Samiec – Talar (87′ 24.Yegor Sharabura), 16.Peter Pokorný (kpt), 17.Petr Schwarz, 23.Sylvester Alexander Enitombra Jasper (87′ 6.Łukasz Gerstenstein), 11.Sebastian Musiolik (80′ 99.Adam Basse).

Rezerwowi: 1.Tomasz Loska – 10.Jakub Świerczok, 19.Arnau Ortiz Sánchez, 27.Filip Rejczyk, 33.Jehor Matsenko.

Trener: Jacek Magiera.

RKS Raków Częstochowa: 1.Kacper Trelowski – 4.Strátos Svárnas, 24.Zoran Arsenić (kpt), 3.Milan Rundić (58′ 26.Erick Ouma Otieno), 7.Fran Tudor, 5.Karl Gustav Vilhelm Berggren, 30.Władysław Koczerchin (46′ 23.Péter Baráth), 19.Michael Ameyaw (84′ 15.Jesús Antonio Díaz Gómez), 84.Adriano Luis Amorim Santos “Adriano Amorim” (68′ 9.Patryk Makuch), 20.Jean Carlos Silva Rocha, 10.Ivi López (46′ 18.Jonatan Braut Brunes).

Rezerwowi: 12.Dušan Kuciak – 8.Ben Lederman, 88.Matej Rodin, 97.Lázaros Lábrou.

Trener: Marek Papszun.