Raków na “pudle”!

Używając terminologii bokserskiej – Raków Częstochowa “wypunktował” KGHM MZKS Zagłębie Lubin w spotkaniu dziewiątej kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Częstochowianie pokonali w niedzielę, 22.września br. ekipę prowadzoną przez byłego Selekcjonera Piłkarskiej Reprezentacji Polski – Waldemara Fornalika aż 5:1! Dubletem w tym meczu popisał się Karl Vilhelm Gustav Berggren (81′, 89′) a po jednym trafieniu uzyskali Władysław Koczerhin (10′), Jonatan Braut Brunes (53′) oraz Eric Ouma Otieno w 86.minucie. Goście odpowiedzieli tylko golem Marka Mroza w 33.minucie spotkania.

Pod Jasną Górę w niedzielne popołudnie zawitała drużyna KGHM MZKS Zagłębia Lubin. Lubinianie przed spotkaniem dziewiątej serii gier mieli na swoim koncie zaledwie osiem “oczek” i plasowali się na na piętnastym miejscu, tuż nad strefą spadkową. Goście z kolei przed tym meczem nie mogli cieszyć się z kompletu punktów grając w delegacji.

Z kolei piłkarze Rakowa Częstochowa w bieżącej kampanii występując w Częstochowie zdobyli zaledwie…jeden punkt czyli dokładnie tyle samo ile…drużyna pod wodzą byłego Selekcjonera, Waldemara Fornalika grając w tym sezonie na wyjeździe. Mało tego, częstochowianie przed własną publicznością w tym sezonie nie zdobyli jeszcze…ani jednego gola! Celem dla obu zespołów był więc komplet punktów.

Początek niedzielnej potyczki należał do gospodarzy. Już w 10.minucie meczu “Czerwono – niebiescy” objęli prowadzenie. Karl Vilhelm Gustav Berggren idealnie “wyłożył” piłkę do Władysława Koczerchina i ten płaskim strzałem pokonał Dominika Hładuna. Po zdobyciu gola częstochowianie nie ruszyli ochoczo aby jak najszybciej podwyższyć prowadzenie i mieć ten mecz w spokoju. To zemściło się w 33.minucie kiedy to podanie od byłego zawodnika Rakowa Częstochowa – Mateusza Wdowiaka idealnie wykończył Marek Mróz. Piłka po uderzeniu wychowanka Sandecji Nowy Sącz wpadła w samo okienko bramki strzeżonej przez Kacpra Trelowskiego. Jak się później okazało…był to jedyny celny strzał gości w całym spotkaniu! Do przerwy więcej goli już kibice zgromadzeni na trybunach Miejskiego Stadionu Piłkarskiego “Raków” już nie oglądali i obydwa zespoły schodziły do szatni przy stanie 1:1.

W drugiej odsłonie na murawie rządziła już drużyna pod wodzą Marka Papszuna. W 53.minucie na listę strzelców wpisał się Jonatan Braut Brunes,  który wykorzystał przytomność umysłu Michaela Ameyawa, który przepuścił dogranie od Władysława Koczerhina. Piłka po lekkim uderzeniu Norwega odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki obok zaskoczonego Dominika Hładuna.

Gospodarze nie zwalniali tempa i w 82.minucie spotkania podwyższyli prowadzenie na 3:1. Na bramkę przyjezdnych sam pomknął Patryk Makuch. Zawodnik, które swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w łódzkim UKS SMS-ie podał piłkę do wbiegającego Karla Vilhelma Gustava Berggrena. Szwed oddał precyzyjny strzał i już było wiadomo, że trzy punkty w tym meczu zostaną w Częstochowie.

W samej końcówce spotkania uzyskali jeszcze dwa trafienia. Najpierw w 86.minucie swojego debiutanckiego gola w barwach Rakowa Częstochowa zdobył 38-krotny Reprezentant Kenii – Eric Ouma Otieno. Natomiast wynik niedzielnego spotkania ustalił w 89.minucie Karl Vilhelm Gustav Berggren, który w tym meczu zdobył swój dublet!

Mimo, że do regulaminowego czasu gry drugiej części spotkania więcej goli już nie padło – tym samym Raków Częstochowa pokonał przed własną publicznością KGHM MZKS Zagłębie Lubin aż 5:1 w spotkaniu dziewiątej serii gier o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. W drużynie gości wystąpiło dwóch byłych zawodników Rakowa: Adam Radwański rozegrał pełne dziewięćdziesiąt minut. Natomiast Mateusz Wdowiak został zmieniony w 82.minucie przez Arkadiusza Woźniaka.

Po tym meczu podopieczni Marka Papszuna mają na swoim koncie 17.punktów i w tabeli plasują się na trzeciej lokacie. Częstochowianie do lidera – poznańskiego Lecha tracą pięć “oczek”.

Kolejne spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w najbliższą środę, 25.września br. O godzinie 19:00 podopieczni Marka Papszuna zmierzą się na wyjeździe z Miedzią Legnica w 1/16 Finału Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski. To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie im.Orła Białego przy ulicy Orła Białego 1.

W zespole Miedzi występuje trzech byłych zawodników “Czerwono – niebieskich”: Adnan Kovačević , Iwo Kaczmarski i Damian Michalik. Legniczanie to czołowa drużyna Betclic 1 Ligi. Zespół pod wodzą Ireneusza Mamrota z dorobkiem 19.punktów zajmuje w tabeli trzecią lokatę. Ten mecz “na żywo” będzie transmitowany na kanale Łączy Nas Piłka na YouTube.

5:1: Berggren 89′

Sędziował: Paweł Malec (Łódź). Żółte kartki: Díaz Gómez 24′ (faul), Tudor 26′ (faul), Svárnas 38′ (faul) – wszyscy Raków. Widzów: 5324.

RKS Raków Częstochowa: 1.Kacper Trelowski – 2.Ariel Mosór (65′ 26.Eric Ouma Otieno), 88.Matej Rodin, 4.Strátos Svárnas, 5.Karl Vilhelm Gustav Berggren, 30.Władysław Koczerchin (87′ 23.Péter Baráth), 19.Michael Ameyaw (87′ 21.Dawid Drachal), 15.Jesús Antonio Díaz Gómez (65′ 84.Adriano Luis Amorim Santos “Adriano Amorim”), 20.Jean Carlos SIlva Rocha, 18.Jonatan Braut Brunes (74′ 9.Patryk Makuch).

Rezerwowi: 12.Dušan Kuciak – 3.Milan Rundić, 10.Ivi López, 97.Lázaros Lábrou.

Trener: Marek Papszun.

KGHM MZKS Zagłębie Lubin: 30.Dominik Hładun – 27.Bartłomiej Kłudka (75′ 55.Luís Carlos Machado Mata “Luís Mata”), 31.Igor Orlikowski, 5.Aleks Ławniczak, 13.Mateusz Grzybek, 21.Tomasz Pieńko (75′ 23.Patryk Kusztal), 18.Adam Radwański, 8.Damian Dąbrowski (kpt), 7.Marek Mróz, 17.Mateusz Wdowiak (82′ 11.Arkadiusz Woźniak), 9.Václav Sejk.

Rezerwowi: 1.Jasmin Burić – 15.Hubert Adamczyk, 20.Mateusz Dziewiatowski, 25.Michał Nalepa, 44.Marcel Reguła, 80.Daniel Mikołajewski.

Trener: Waldemar Fornalik.