Gazeta Częstochowska LIVE: RKS Raków Częstochowa – KGHM MZKS Zagłębie Lubin

Witamy bardzo serdecznie z Miejskiego Stadionu Piłkarskiego “Raków” gdzie już od godziny 14:45 początek spotkania dziewiątej serii spotkań o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy, w którym Raków Częstochowa będzie podejmował KGHM MZKS Zagłębie Lubin.

‘ W wyjściowym składzie gości dwóch byłych zawodników Rakowa Częstochowa – Adam Radwański i Mateusz Wdowiak. Dzisiejsze zawody jako główny arbiter poprowadzi 39-letni Paweł Malec z Łodzi.

‘ Obydwie drużyny już na boisku i rozpoczynamy spotkanie dziewiątej serii gier o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy.

‘ Gospodarze dzisiaj w strojach czerwono – niebieskich, goście natomiast w jednolitych białych trykotach.

1’ Zabrzmiał gwizdek arbitra głównego Pana Pawła Malca z Łodzi! Zaczynamy!

10′ Mamy pierwszą w tym sezonie bramkę dla gospodarzy! Płaskim strzałem Hładuna pokonuje Koczerchin! // Raków – Zagłębie Lubin 1:0

16′ Nad bramką Trelowskiego główkował Ławniczak // Raków – Zagłębie Lubin 1:0

21′ Wysoko ponad bramką gospodarzy uderzał Dąbrowski // Raków – Zagłębie Lubin 1:0

24′ Żółtą kartką napomniany zawodnik gospodarzy, Jesus Diaz // Raków – Zagłębie Lubin 1:0

26′ Żółtą kartką napomniany Tudor // Raków – Zagłębie Lubin 1:0

34′ Goście wyrównują! Mróz “zdejmuje pajęczynę” i umieszcza piłkę w samo okienko bramki Trelowskiego! // Raków – Zagłębie Lubin 1:1

38′ Żółtą kartką napomniany Svarnas // Raków – Zagłębie Lubin 1:1

‘ Kolejne spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w najbliższą środę, 25.września br. O godzinie 19:00 podopieczni Marka Papszuna zmierzą się na wyjeździe z Miedzią Legnica w 1/16 Finału Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski. To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie im.Orła Białego przy ulicy Orła Białego 1. W zespole Miedzi występuje trzech byłych zawodników “Czerwono – niebieskich”: Adnan Kovacević, Iwo Kaczmarski i Damian Michalik.

45′ Arbiter główny Pan Paweł Malec z Łodzi do regulaminowego czasu gry pierwszej części spotkania dolicza co najmniej cztery minuty // Raków – Zagłębie Lubin 1:1

45+4′ Koniec pierwszej części spotkania.

46’ Początek drugiej części spotkania // Raków – Zagłębie Lubin 1:1

53′ Sprytne uderzenie z najbliższej odległości Brunesa, piłka odbija się jeszcze od słupka i wtacza się do bramki obok zaskoczonego Hładuna! Raków – Zagłębie 2:1

59′ Za głębokie dośrodkowanie Tudora i piłkę łapie Hładun // Raków – Zagłębie Lubin 2:1

60′ Szykuje się podwójna zmiana w drużynie gospodarzy. Przywoływani zostali Adriano Amorim i Eric Otieno

65′ Podwójna zmiana w drużynie gospodarzy, na boisko wchodzą Adriano Amorim i Eric Otieno, którzy zmieniają Jesusa Diaza i Mosóra // Raków – Zagłębie Lubin 2:1

73′ Trzecia zmiana w drużynie gospodarzy, z boiska schodzi Brunes a w Jego miejsce pojawia się Makuch // Raków – Zagłębie Lubin 2:1

74′ Podwójna zmiana w drużynie “Miedziowych” – na boisku meldują się Kusztal i Luis Mata, którzy zmieniają Kłudkę i Pieńkę // Raków – Zagłębie Lubin 2:1

‘ Dzisiejsze spotkanie ogląda 5324 kibiców

82′ Makuch podaje do Berrgrena, i Szwed płaskim strzałem pokonuje Hładuna! Raków – Zagłębie Lubin 3:1

83′ Zmiana w drużynie gości, z boiska zszedł Wdowiak a w Jego miejsce pojawił się Woźniak // Raków – Zagłębie Lubin 3:1

86′ Otieno mocnym strzałem pokonuje Hładuna! Zagłębie Lubin rozbite na Limanowskiego! // Raków – Zagłębie Lubin 4:1

87′ Podwójna zmiana w drużynie gospodarzy, na boisku meldują się Drachal i Barath, którzy zmieniają Koczerchina i Ameyawa // Raków – Zagłębie Lubin 4:1

90′ Piękna akcja Rakowa! Piłkę z najbliższej odległości do bramki umieszcza Berggren! Raków – Zagłębie Lubin 5:1!

90′ Sędzia dolicza co najmniej trzy minuty // Raków – Zagłębie Lubin 5:1

90+3′ Koniec spotkania! Raków Częstochowa rozgromił przy Limanowskiego KGHM MZKS Zagłębie Lubin aż 5:1 w spotkaniu dziewiątej serii gier o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Bardzo dziękujemy za uwagę.