- Gazeta Częstochowska - https://gazetacz.com.pl -

Tradycyjny Orszak Trzech Króli w Częstochowie

W Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami Częstochowy przeszedł Orszak Trzech Króli. Uroczystości rozpoczęła Msza św. o godz. 14.00 w Archikatedrze Św. Rodziny, a zakończył na Jasnej Górze pokłon Jezusowi przy szopce.

Objawienie Pańskie obchodzimy w Kościele 6 stycznia, a nazywamy potocznie Świętem Trzech Króli. W Częstochowie tradycyjny korowód organizują i koordynują członkowie diecezjalnego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

Zdjęcia Krzysztof Wierus

Podziel się: