Listopad był dla sekcji podnoszenia ciężarów KU AZS UJD Częstochowa miesiącem wyjątkowo udanym i jednocześnie stanowił zakończenie tegorocznego sezonu startowego. Nasi zawodnicy wystąpili w dwóch turniejach: Turnieju Niepodległości w Piekarach Śląskich (9 listopada) oraz 27. Pucharze Gór Świętokrzyskich w Kunowie (29 listopada). Oba wydarzenia przyniosły naszej sekcji znakomite wyniki oraz liczne wyróżnienia.

Turniej Niepodległości – 9 listopada, Piekary Śląskie
W zawodach udział wzięli:
-
Kamila Pytlech (kategoria U23)
-
Vladyslav Shevchenko (kategoria U17)
Wyniki:
Kamila Pytlech
-
2. miejsce w klasyfikacji U23
-
-
miejsce w klasyfikacji open kobiet
-
-
Wynik: 179 kg w dwubojuStart Kamili był szczególnie wartościowy, ponieważ był to jej powrót po kontuzji. W najcięższych kategoriach wagowych ciężej zdobyć wysokie miejsce w punktacji Sinclaira, co podkreśla rangę osiągniętego rezultatu.
Vladyslav Shevchenko
-
-
miejsce w kategorii U17
-
-
-
miejsce w klasyfikacji open
-
-
Wynik: 229 kg w dwuboju
-
Rekord życiowy w podrzucie: 128 kg
27. Puchar Gór Świętokrzyskich – 29 listopada, Kunów
W drugim listopadowym starcie wystąpiło czterech reprezentantów naszej sekcji. Każdy z nich zwyciężył w swojej kategorii wagowej:
-
Kamila Pytlech – kat. +86 kg – 182 kg w dwuboju
-
Łukasz Mruk – kat. do 94 kg – 250 kg w dwuboju
-
Vladyslav Shevchenko – kat. do 88 kg – 230 kg w dwuboju
-
Tomasz Miklas – kat. do 65 kg – 142 kg w dwuboju
Dodatkowe wyróżnienia:
Kamila Pytlech
-
najlepsza zawodniczka do lat 23
-
najlepsza zawodniczka w kategorii seniorek
-
zwyciężczyni klasyfikacji Open kobiet
-
kolejny rok z rzędu najlepsza zawodniczka całych zawodów oraz zawodniczka podnosząca największy ciężar wśród kobiet
Łukasz Mruk
-
najlepszy zawodnik w kategorii seniorów
-
zwycięzca klasyfikacji Open mężczyzn
-
ponownie najlepszy zawodnik zawodów oraz zawodnik podnoszący największy ciężar wśród mężczyzn
Vladyslav Shevchenko
-
najlepszy zawodnik do lat 17, 20 i 23
Tomasz Miklas
-
najlepszy zawodnik kategorii Masters
Wynik drużynowy
Pomimo wystawienia zaledwie czterech zawodników, nasza reprezentacja zdobyła 2. miejsce drużynowo podczas 27. Pucharu Gór Świętokrzyskich, ustępując miejsca tylko gospodarzowi — co dodatkowo podkreśla wysoką formę i skuteczność startową całej ekipy.
Podsumowanie
Listopadowe starty naszych ciężarowców były doskonałym zwieńczeniem sezonu. Zawodnicy KU AZS UJD Częstochowa zaprezentowali wysoki poziom sportowy, zdobyli liczne nagrody i potwierdzili swoją przynależność do czołówki w swoich kategoriach wiekowych i wagowych.
Były to ostatnie starty w sezonie 2025. Przed zawodnikami teraz krótki okres roztrenowania oraz lżejszych treningów, który pozwoli zregenerować siły po intensywnym roku startowym. Następnie rozpocznie się faza przygotowawcza, aby z pełną mocą wejść w sezon 2026 i zaprezentować jeszcze wyższy poziom sportowy.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerom i dziękujemy za pełne sukcesów zakończenie roku startowego.
