Żużel w pigułce

# 14 kwietnia na torze w Gorzowie Wielkopolskim odbył się mecz Polska – Reszta Świata. Biało czerwoni okazali się lepsi od ekipy złożonej z czołowych zawodników cyklu Grand Prix i zwyciężyli 47:45. w drużynie gości wystąpił zawodnik Włókniarza – Chris Harris. Na swoim koncie zapisał on 4 punkty plus jeden bonus.

# W miniony czwartek rozegrano półfinały Złotego Kasku, który jest w tym roku jednocześnie krajową eliminacją do cyklu Grand Prix. W Ostrowie Wielkopolskim wybornie spisała się dwójka włókniarzy: Grzegorz Zengota z 14 oczkami został zdecydowanym zwycięzcą, a Mirosław Jabłoński uzbierawszy o 3 punkty mniej zajął drugie miejsce. Finał tej imprezy zaplanowano na 5 maja w Gorzowie.

# W Opolu (21.04) rozegrano krajowe eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Do dalszej fazy zakwalifikowali się: Kacper Gomólski, Bartosz Zmarzlik oraz Kamil Adamczewski. Wysokie, szóste miejsce z 10 punktami na koncie zajął zawodnik Włókniarza Artur Czaja. – Zabrakło mi dwóch punktów, aby na czysto awansować dalej. Takiego mam [echa w tym sezonie, bo wcześniej w Tarnowie podczas eliminacji do IMŚJ także dwóch punktów zabrakło mi do awansu. Cóż zrobić, mówi się trudno – powiedział po turnieju Czaja.