Tym razem dwa zwycięstwa

KOSZYKÓWKA

Częstochowskie zespoły koszykarskie zwycięsko zakończyły mecze w miniony weekend. Dla pań reprezentujących Dromet była to czwarta wygrana w sezonie. Drugoligowy Tytan ma na koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki

Beniaminek II ligi mężczyzn, po trzech z rzędu meczach w Hali Polonia, tym razem o punkty walczył na wyjeździe. Częstochowianie zmierzyli się w Rybniku z tamtejszym MKKS-em. Mecz od początku był wyrównany. Przyjezdni utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie do 3. kwarty. W ostatniej powiększyli przewagę do dwunastu „oczek”.

MKKS Rybnik – Tytan Częstochowa 79:91 (19:22; 21:26; 25:21; 14:22)

Tytan reprezentowali: Kotlewski 26 (2×3), Szynkiel 21(2), Sośniak 17(2), Karkoszka 13(1), Wojciechowski 8(1), Szymczyk 2, Pęczak 2, Wolnik 1.

Zespół Drometu kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W miniony weekend zdeklasował rywalki z Pawłowic, wygrywając różnicą aż 61 punktów. Sensacyjnym wynikiem zakończyła się pierwsza kwarta. Częstochowianki rozgromiły w niej Gwarka 21:1. W kolejnych również brylowały na parkiecie. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny tradycyjnie była Lucyna Kotonowicz, która zdobyła 22 punkty.

Gwarek Pawłowice – Dromet AJD Częstochowa 35:96 (1:21, 12:25, 6:23, 16:27)

Punkty dla Drometu zdobyły: Kotonowicz 22, Stasiuk 15, Kupczak 10, Juchniewicz 10, Dziegiedź 9, Motyl 8, Łaskowska 6, Hepner 4, Kałuża 2, Błażejczak 0, Śliwakowska 0.