TENIS STOŁOWY. Trzecia wygrana Bebetto AZS UJD Częstochowa

Kolejne zwycięstwo odniosły w ekstraklasie częstochowskie pingpongiści. Tym razem po zaciętym boju pokonały kandydatki do medalu GKLS Nadarzyn.

Po raz kolejny bardzo dobrze zagrała Roksana Załomska. Wygrała dwie gry, które zadecydowały o zwycięstwie. Słabiej spisała się Andrea Todorovic, która uległa byłej zawodniczce AZS Katarzynie Ślifirczyk. Po trzech kolejkach AZS UJD znajduje się na trzeciej pozycji. Najbliższy mecz odbył się w Akademickim Centrum Sportowym środę (17.10.) o godz.18.00 (informacje podamy w nastepnym numerze, numer był już w druku). Atrakcyjny mecz odbędzie się z SKTS Sochaczew w składzie z Katarzyną Grzybowską aktualną brązową medalistką mistrzostw Europy i byłą reprezentantką naszego klubu Gui Lin.

GLKS Nadarzyn – Bebetto AZS UJD Częstochowa 2:3

Katarzyna Ślifirczyk – Roksana Załomska 2:3 (11:6, 11:8, 5:11, 7:11, 3:11)
Paulina Krzysiek – Andrea Todorović 2:3 (12:10, 11:6, 3:11, 8:11, 6:11)
Aleksandra Falarz – Sandra Wabik 3:2 (11:7, 9:11, 7:11, 11:9, 11:6)
Katarzyna Ślifirczyk – Andrea Todorović 3:1 (13:11, 10:12, 11:7, 11:6)
Paulina Krzysiek – Roksana Załomska 0:3 (9:11, 6:11, 5:11)

Dziewięć medali mistrzostw Polski Niesłyszących tenisistów stołowych AZS UJD Częstochowa

W Wejherowie w dniach 12-14 października odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w tenisie stołowym, zawodnicy AZS wywalczyli dziewięć medali. Julia Szemiel w kategorii senior była pierwsza w grze podwójnej i mieszanej, a druga w grze pojedynczej, Paweł Pięta zdobył złoty medal w grze podwójnej, srebrny w grze mieszanej, brązowy w grze pojedynczej. Rewelacyjnie spisał się 12-letni Karol Jabłoński, który w kategorii junior wywalczył dwa złote medale i medal srebrny w grze pojedynczej. Mistrzostwa te były równocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Europy Niesłyszących (Warna, kwiecień 2019). Nominacje uzyskali Karol Jabłoński, Julia Szemiel i Paweł Pięta, trenerem będzie Wiesław Pięta