Telegraf


Prezes Jarosław Kaczyński powołał posła Szymona Giżyńskiego w skład Komisji Programowej na II Kongres Prawa i Sprawiedliwości, przewidziany w dniach 3. i 4. czerwca 2006 roku w Warszawie. Przewodniczący Komisji Programowej, marszałek Sejmu, Marek Jurek powierzył posłowi Szymonowi Giżyńskiemu prace nad programem rolnym PiS – wspólnie z ministrem Krzysztofem Jurgielem i przewodniczącym Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojciechem Mojzesowiczem. Poseł Ziemi Częstochowskiej, Szymon Giżyński jest przewodniczącym Podkomisji Stałej Sejmu ds. Finansowego Wspierania Restrukturyzacji Wsi.

Artykuł “Działacz na każdą okazję” (“Gazeta Wyborcza” z 25. kwietnia 2006 roku) ukazał się dzięki ciężkiej pracy, między innymi, dyrektor Archiwum Państwowego w Częstochowie, pani Elżbiety Surmy-Jończyk. Pani dyrektor Elżbieta Surma-Jończyk jest bardzo bliską współpracownicą prezydenta Częstochowy, Tadeusza Wrony.

Prezydent Częstochowy Tadeusz Wrona zwrócił się do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z prośbą o wyrażenie zgody na powołanie z dniem 1. lipca 2006 r. Roberta Dorosławskiego na dyrektora częstochowskiego Teatru, bez przeprowadzania konkursu.

Jacek Kasprzyk, lider częstochowskiej SDPl, będzie kandydował na prezydenta Częstochowy w październikowych wyborach samorządowych.

Ryszard Szczuka, przewodniczący Rady Miasta Częstochowy i prezes Spółdzielni Mieszkaniowej “Nasza Praca” został Absolwentem Roku 2005 Politechniki Częstochowskiej.

Sekretarz powiatu Ewa Kubat-Miedzińska w chorzowskim Teatrze Rozrywki odebrała przyznaną Starostwu Powiatowemu w Częstochowie przez prezesa Zarządu BOŚ nagrodę “Klon 2006″” za wybitne dokonania gospodarcze i ekologiczne.
Prezydent Częstochowy Tadeusz Wrona został ponownie wybrany wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy podczas Zgromadzenia Ogólnego, które odbyło się w austriackim Grazu.

W ramach projektu unijnego “Wszyscy równi II – program stypendialny dla studentów” do Urzędu Miasta wpłynęło około 700 wniosków.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu, 26. kwietnia br., opozycja ostro zaatakowała starostę Mieczysława Chudzika. Szczepan Szumera (Wspólnota) i Andrzej Kubat (PSL) zarzucali Chudzikowi, że w wykazie zrealizowanego budżetu znalazła się budowa drogi Poczesna – Słowik – Wrzosowa, która jeszcze nie jest ukończona. Do grupy atakujących przyłączył się były starosta Wiesław Bąk (SLD). Starosta Chudzik wybronił się i radni zaakceptowali budżet – 15 głosów było za, 6 przeciw i jeden wstrzymujący. Za udzieleniem absolutorium głosowali wszyscy radni z klubu Porozumienie i siedmiu radnych z SLD. Akceptacji większości radnych nie uzyskał zgłoszony przez opozycję wniosek o odwołanie Ryszarda Rosińskiego z funkcji przewodniczącego Rady Powiatu.
W Częstochowie zamontowano 760 nowych opraw oświetleniowych. Koszty inwestycji – 366 tys. 300 zł, jak informuje magistrat mają zwrócić się w ciągu czterech lat.

Już w maju rozpocznie się budowa hali sportowej przy Zespole Szkół im. C. K. Norwida. W tym roku za kwotę 900 tys. zł miasto chce zakończyć stan surowy obiektu.
Od 10. maja rozpoczyna się wymiana nawierzchni jezdni na ul. Rocha. Od tego dnia do odwołania będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy w kierunku centrum na odcinku od ul. Wręczyckiej do ul. Odrodzenia. W kierunku Grabówki zostaną wprowadzone następujące objazdy: linia 19, 26 i 31 kierunek Grabówka z ul. św. Rocha przez ulice: Okulickiego, Nowobialską, Wrocławską, św. Pawła, Odrodzenia do św. Rocha (na wysokości przystanku Grabówka CPN).

R

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *