Sześć medali w Mistrzostwach Polski w Osielsku wywalczyła drużyna Viking Nordic Team Częstochowa

W rozegranych 5 lipca 2017 roku w Osielsku koło Bydgoszczy IX Mistrzostwach Polski Nordic Walking reprezentanci Viking Nordic Team Częstochowa wywalczyli sześć medali.

Wśród siedmiuset zawodników uczestniczących w zawodach częstochowska drużyna wystąpiła w dwudziestoosobowym składzie.
MISTRZEM POLSKI na dystansie półmaratonu w kategorii M30 został Jarosław Pietrzyk.
V-ce Mistrzami są – Paweł Stępniewski (półmaraton, kat. M18) i Michał Zarębski (5km, kat. M30).
Brązowe medale zdobyli – Joanna Stolarska (5km, kat. K-junior), Agnieszka Kolarska (10km, kat. K30) i Daniel Wojtasiński (10km, kat. M30)
Pozostali zawodnicy Nordic Team Częstochowa zajmowali wysokie lokaty w swoich kategoriach wiekowych.