Szata i Małolepszy najlepsi

12 lipca w auli Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie rozegrano trzeci turniej tenisa stołowego z cyklu “Wakacje z rakietką”.

Do Częstochowy zjechało 15 zawodników z województwa śląskiego. Wśród pingpongistów ze szkół podstawowych bezkonkurencyjny był lider klasyfikacji generalnej, Jędrzej Małolepszy (Częstochowa). Częstochowianin nie stracił nawet seta, wygrywając wszystkie pojedynki po 3:0. Drugie miejsce zajął Tomasz Gałązka (Częstochowa), a trzeci był Adam Ramenda (Kaniów).
W rywalizacji szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych także nie było niespodzianki. Triumfował Łukasz Szata (Zawiercie) pokonując w finale Pawła Pilawskiego (Katowice) 3:2. Drugie miejsce zajął Błażej Cioch (Katowice), który pokonał Pilawskiego również 3:2.
Liderem klasyfikacji szkół podstawowych jest Jędrzej Małolepszy z 22 punktami, przed Tomaszem Gałązką i Adamem Ramenda po 18 punktów. Wśród szkół gimnazjalnych i ponadgimnazialnych prowadzi Łukasz Szata z 110 punktami, przed Błażejem Ciochem – 70 punktów i Pawłem Pilawskim – 68 punktów.
26 lipca o godz. 10.00 w auli AJD odbędzie się finałowa rozgrywka turnieju. Zapraszamy chętnych do udziału z ekipami kibiców.