SUKCES NASZYCH NA OGÓLNOPOLSKICH ZAWODACH

Mistrzowie Taekwon-do z Częstochowy

Zawodnicy częstochowskiego klubu K.S. „Wojownik” zajęli czołowe miejsca w rozgrywanym w Ciechanowie, ogólnopolskim turnieju walk sportowych Taekwon-do ITF

Na wieńczące sezon Taekwon-do ITF, zawody Masters Mazovia Cup 26 listopada przybyło 130 zawodników, reprezentujących 16 klubów z Polski i Słowacji. Od samego początku doskonałą formę prezentowali bracia Łukasz i Damian Wolni z częstochowskiego „Wojownika”. – Obaj są po trzymiesięcznym cyklu ciężkich wyczerpujących treningów w klubie, w domu i na zajęciach indywidualnych – oceniał trener zawodników Artur „Suchy” Osuchowski.
Łukasz w kategorii do 80 kg zdobył brązowy medal, ulegając dopiero w półfinałowym pojedynku zwycięzcy tej kategorii Damianowi Krawczykowi z klubu K.S. Dragon. Damian, przegrywając po zaciętej walce z zawodnikiem z Gdańska, uplasował się ostatecznie na 5 miejscu. Obaj, wspierając kolegów z janowskiego Dragona, zdołali wywalczyć najniższy stopień podium w walkach drużynowych seniorów.
Największym sukcesem listopadowej imprezy mógł pochwalić się trener częstochowian. Artur „Suchy” Osuchowski zdominował najbardziej prestiżową kategorię, zdobywając złoto w klasie do 71 kg stopni Mistrzowskich.
KS „Wojownik” to najmłodszy częstochowski klub Taekwon-do ITF, założony przez Artura Osuchowskiego w sierpniu 2011 roku. Obecnie organizacja skupia 70 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat, trenujących w 3 sekcjach w Częstochowie, Kłobucku i Konopiskach. Mimo krótkiego stażu, podopieczni „Suchego” kilkukrotnie święcili triumfy podczas zawodów i pokazów. Sam trener, choć niechętnie mówi o sobie, ma na swoim koncie medale najbardziej prestiżowych polskich i zagranicznych zawodów, w tym srebrny z Mistrzostw Polski oraz dwukrotny Puchar Europy.