SPORT W GMINACH

OLSZTYN
Karolina Dziura z Klubu Sportowego Dragon, podopieczna trenera Jacka Wąchały została ogłoszona najlepszą juniorką Mistrzostw Europy. Zawody odbyły się w dniach 12–15 kwietnia 2018 r. w Mariborze (Słowenia). Karolina reprezentowała Polskę będąc powołana do ścisłej Kadry Narodowej w Taekwon-do ITF. Indywidualnie wywalczyła dwa złote medale: w technikach specjalnych oraz w walkach do 60 kg. Do swojego dorobku dołożyła trzeci złoty krążek w drużynowych technikach specjalnych i brązowy w walkach drużynowych

.
JANÓW
15 kwietnia w Żarkach Leśniowie odbył się V Bieg Żareckich Ścieżek z ponad 300-osobową grupą startujących. Wyjątkowo trudna, górzysta 10-kilometrowa trasa była doskonałym miejscem do pokazania wysokiej formy zawodników trenera Grzegorza Dorsa.
Zawody wśród kobiet wygrała Justyna Treścińska, na drugiej pozycji marsz ukończyła Danuta Pala-Skrzypczyk, a Julia Treścińska zajęła szóste miejsce. Męski wyścig w wielkim stylu zdominowali juniorzy mijając linię mety na trzech pierwszych pozycjach. Wygrał Łukasz Dors, drugie miejsce zajął Patryk Kołek, a trzecie Kacper Mizgała. W kategorii 40+ zwyciężył Grzegorz Dors, drugi był Mariusz Reczulski, a piąty Adam Kołek.

MYKANÓW
Igrzyska Sportowe „Fair Play” dla dzieci niepełnosprawnych
6 kwietnia, w ramach obchodów Ogólnoświatowych Dni Autyzmu, zostały zorganizowane pierwsze gminne Igrzyska Sportowe „Fair Play” dla dzieci niepełnosprawnych.W imprezie wzięło udział 8 szkół z gminy Mykanów. Igrzyska odbyły się w hali sportowej w Mykanowie, a pomysłodawcą i głównym organizatorem tej imprezy była p. Katarzyna Prokopowicz, nauczyciel wspierający w ZSP w Borownie.
Zawody poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego ZSP w Borownie p. Beata Czubacka z p. Michałem Klimasem.