Siatkarze Exact Systems Norwida po raz drugi w tym sezonie zdobyli Świdnik!

W pierwszym meczu play-off Tauron 1.Ligi siatkarze Exatc Systems Norwida pokonali w niedzielę w Świdniku Polski Cukier Avię 3:1 i po pierwszym meczu prowadzą 1:0. Rewanż już w czwartek, 22.kwietnia br. w Częstochowie.

W niedzielę, 18.kwietnia br. w Świdniku siatkarze Exact Systems Norwida rozpoczęli walkę o 5. miejsce na zakończenie sezonu w Tauron 1.Lidze. Podopieczni trenera Piotra Lebiody po bardzo zaciętym spotkaniu pokonali Polski Cukier Avię 3:1. Warto zaznaczyć, ze dwa sety zakończyły się dopiero po grze na przewagi. Kibice Exact Systems Norwida cieszą się, że więcej zimnej krwi w trzeciej i czwartej partii meczu zachowali częstochowianie. Dzięki temu częstochowscy siatkarze po raz drugi w tym sezonie mogli wracać ze Świdnika w wesołych nastrojach…

Drużyny w play-off grają do dwóch zwycięstw. Rewanż odbędzie się w czwartek, 22.kwietnia br. w hali Norwida. Jeśli wygrają siatkarze ze Świdnika to będzie remis 1:1 i siatkarze rozegrają dodatkowy „złoty set”, który zadecyduje o 5. miejscu na zakończenie sezonu…

Polski Cukier Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (19:25, 25:22, 26:28, 30:32)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Szewczyk, Mucha, Kryński, Kopyść, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Walczak, Kogut, Antosiewicz, Cieślik, Franczak. Trener. P. Lebioda.

Polski Cukier Avia Świdnik: Nowak, Rawiak, Swodczyk, Rećko, Guz, Obermeler, Kuś (libero) – Walawender, Sługocki. Trener: W. Chwastyniak.